Aktualności

Kotuń z własnym targowiskiem

2019.07.08 15:15 , aktualizacja: 2019.07.08 15:52

Autor: Rafał Bobrowski (OR), Wprowadzenie: Urszula Sabak-Gąska

  • Członek zarządu Janina Ewa Orzełowska wraz z dwoma panami w garniturach i jedną panią przecinają biało-czerwoną wstęgę Wstęgę uroczyście przecięła...
  • Wielki szyld z białym napisem na zielonym tle „Mój rynek" w Kotuniu (fot....
  • Puste na razie, zadaszone stanowiska targowe na placu wyłożonym kostką Targowisko będzie czynne...
  • Na pierwszym planie widać ogrodzenie rynku z przyczepioną tablicą informującą z jakiego prgramu UE została sfinansowana inwestycja. W tle widać puste stanowiska dla sprzedawców. Nowoczesne targowisko...

Mieszkańcy Kotunia (pow. siedlecki) mogą już korzystać z nowego targowiska. Otwarcie obiektu było elementem odbywającego się festynu rodzinnego. W wydarzeniu udział wzięła członek zarządu województwa mazowieckiego Janina Ewa Orzełowska.   

 

Nowoczesny rynek mógł powstać m.in. dzięki uczestnictwu w programie „Mój rynek”. Inwestycja w Kotuniu kosztowała około 1,5 mln zł, a znaczna część tych środków została pozyskana z budżetu Samorządu Województwa Mazowieckiego. Samo targowisko spełnia wszystkie standardy tego typu obiektów. Obok dużego parkingu dla aut, na terenie „mojego rynku” zamontowane zostały toalety, oświetlenie, a przede wszystkim zadaszenia stoisk, które mają uchronić sprzedawców, jak i kupujących, przed zmiennymi warunkami pogodowymi.

– Kilkanaście dni temu miałam przyjemność brać udział w podobnym wydarzeniu. Wtedy beneficjentem okazała się Małkinia Górna. Teraz jesteśmy w Kotuniu. To pokazuje, że Mazowsze rozwija się, m.in. dzięki takim programom jak „Mój rynek”. Właśnie oddajemy do użytku kolejne miejsce, które pozwoli na integrację mieszkańców, ale również promocję regionalnych wyrobów i producentów – powiedziała członek zarządu województwa mazowieckiego Janina Ewa Orzełowska.

Targowisko w Kotuniu czynne będzie dwa dni w tygodniu – czwartek i sobotę. Stary plac targowy, który nie był przystosowany do tego typu przedsięwzięć, ma w niedalekiej przyszłości zostać zmodernizowany i przekształcony na inną powierzchnię, z której również będą mogli korzystać mieszkańcy.

Liczba wyświetleń: 676

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.