Aktualności

Nowa droga w Zarębach Kościelnych

2019.07.09 12:30 , aktualizacja: 2019.07.09 15:43

Autor: Rafał Bobrowski (OR), Wprowadzenie: Urszula Sabak-Gąska

ilkoro ludzi stoi w rzędzie na nwym chodniku. Wśród nich jest członek zarządu Janina Ewa Orzełowska. Po prawej stronie stoi stolik z nożycami, po lewej flagi Oddanie do użytku...
Ksiądz święci drogę. Prawą rękę ma uniesioną, trzyma w niej kropidło. W tle jeden z miejskich budynków Poświęcenie nowo...

Mieszkańcy powiatu ostrowskiego korzystają już ze zmodernizowanej drogi powiatowej nr 2614W. Była to długo wyczekiwana inwestycja. W uroczystym otwarciu wyremontowanego odcinka uczestniczyła członek zarządu województwa mazowieckiego Janina Ewa Orzełowska. 

 

Mazowsze wciąż rozwija się także pod względem infrastruktury drogowej. Jedną z zaplanowanych inwestycji była przebudowa drogi powiatowej nr 2614W Zaręby Kościelne–Kępiste Borowe. Rozbudowano też skrzyżowanie z drogą powiatową nr 2657W.

 

Wsparcie samorządu

Inwestycję zrealizowano w ramach jednego z autorskich programów wsparcia Samorządu Województwa Mazowieckiego – Mazowieckiego Instrumentu Wsparcia Dróg Lokalnych o istotnym znaczeniu dla rozwoju społeczno-gospodarczego regionu. Całkowita wartość zadania wyniosła blisko 4,5 mln zł, z czego prawie 2 mln zł pokryte zostało z budżetu województwa mazowieckiego.

 

 ­– Otwarcie tej drogi to kolejne ważne wydarzenie dla Mazowsza, a przede wszystkim mieszkańców powiatu ostrowskiego. Samorząd Województwa Mazowieckiego zawsze przykładał wielką wagę do poprawy bezpieczeństwa na drodze. Renowacja i modernizacja dróg jest jednym z naszych flagowych programów, którego realizacja zapewnia też komfort podróżującym. Aut jest coraz więcej, dlatego też musimy stwarzać odpowiednie warunki do poruszania się nimi po naszym regionie. Mazowsze było, jest i będzie wzorem do naśladowania jeśli chodzi o zarządzanie budżetem i przeznaczanie środków na wszelkiego rodzaju inwestycje, których zadaniem jest poprawa warunków życia mieszkańców – powiedziała członek zarządu województwa Janina Ewa Orzełowska.

Liczba wyświetleń: 238

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.