Aktualności

Ponad pół miliona zł z budżetu Mazowsza na przebudowę skrzyżowania w powiecie pruszkowskim

2019.07.09 15:20 , aktualizacja: 2019.07.09 15:44

Autor: Biuro Prasowe UMWM, Wprowadzenie: Jerzy Lipka-Wołowski

Umowę podpisali marszałek...
Powiat pruszkowski...

Dzięki wsparciu Samorządu Województwa Mazowieckiego w miejscowości Rusiec (gm. Nadarzyn) możliwa będzie przebudowa skrzyżowania al. Kasztanowej (droga powiatowa nr 3102) i dróg gminnych – ul. Osiedlowej i ul. Młodości. Projekt otrzymał dofinansowanie w ramach instrumentu wsparcia zadań ważnych dla równomiernego rozwoju województwa mazowieckiego. Dziś umowę podpisali marszałek Adam Struzik oraz starosta powiatu pruszkowskiego Krzysztof Rymuza i członek zarządu powiatu Agnieszka Kuźmińska.

 

– Instrument zadań ważnych dla równomiernego rozwoju województwa mazowieckiego idealnie wpisuje się w prowadzoną przez nas politykę. Mazowsze to największy region w kraju, jeden z najszybciej rozwijających się, ale niestety i bardzo zróżnicowany. Aby wyrównywać dysproporcje pomiędzy poszczególnymi jego częściami uruchomiliśmy w tym roku po raz pierwszy instrument wspierający równomierny rozwój. W sumie na jego realizację przeznaczymy ponad 57 mln zł, z czego 30 mln zł trafi do beneficjentów jeszcze w tym roku – podkreśla marszałek Adam Struzik.

 

Nowy instrument Samorządu Mazowsza wspiera równomierny rozwój województwa

 

W ramach tego programu gminy i powiaty otrzymały wsparcie na realizację zadań wieloletnich, na drogi powiatowe i gminne, na edukację oraz kulturę. Samorząd Mazowsza przeznaczył na ten cel ze swojego budżetu w sumie ponad 57 mln zł, z czego w tym roku przekazanych zostanie blisko 30 mln zł.

 

Z takiego rozwiązania skorzystał powiat pruszkowski, który 567 tys. zł pozyskanego wsparcia przeznaczy na przebudowę skrzyżowania drogi powiatowej nr 3102 – al. Kasztanowej i dróg gminnych ul. Osiedlowej i ul. Młodości w Ruścu w gminie Nadarzyn. Projekt jest już realizowany, a jego całkowita wartość to 988 tys. zł.

 

W ramach inwestycji powstają dodatkowe pasy ruchu: dla lewoskrętu w ul. Osiedlową oraz włączenia dla lewoskrętu z ul. Osiedlowej w kierunku Młochowa. Będzie też nowa jezdnia o dwóch pasach ruchu, rozdzielonych malowanymi liniami poziomymi. Stworzone zostaną azyle dla pieszych, zatoki autobusowe, a także chodnik w kierunku ul. Osiedlowej.

 

Inwestycja jest bardzo ważna zarówno dla mieszkańców, jak i przedsiębiorców. Jej realizacja to nie tylko zwiększenie bezpieczeństwa w rejonie skrzyżowania, ale także usprawnienie połączeń komunikacyjnych do centrów logistycznych pomiędzy trasą katowicką i krakowską, np. Schenker Sp. z o.o., Pepsico Logistyka, TOYA S.A., VTS, Kamis, Volvo Truck Center Młochów oraz innych zakładów pracy, firm prywatnych, zabudowy mieszkaniowej, posesji prywatnych oraz obiektów użyteczności publicznej.

Liczba wyświetleń: 289

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.