Aktualności

Święto policji w Mińsku Mazowieckim

2019.07.15 11:20 , aktualizacja: 2019.07.15 11:44

Autor: Rafał Bobrowski (OR), Wprowadzenie: Jerzy Lipka-Wołowski

  • Członek zarządu województwa...
  • Komendant Komendy...
  • Uroczystości obchodów...
  • Uroczystości rocznicowe -...

W tym roku obchodzimy 100-lecie funkcjonowania Policji Państwowej. Powiatowe obchody tego święta zorganizowano 12 lipca w Mińsku Mazowieckim. Podczas uroczystości Samorząd Województwa Mazowieckiego reprezentowała członek zarządu Janina Ewa Orzełowska.

 

Medal Pro Masovia i słowa uznania

 

Policjanci zgromadzeni na dziedzińcu Komendy Powiatowej Policji, zaprezentowali się przybyłym w galowych mundurach, zakładanych tylko przy wyjątkowych okazjach. Zebrani uczestnicy dziękowali wszystkim jubilatom za trud i ciężką pracę wkładaną w codzienną posługę oraz mobilizowali ich do dalszego działania na rzecz ochrony i bezpieczeństwa obywateli. Marszałek województwa mazowieckiego Adam Struzik postanowił odznaczyć jednostkę w Mińsku Mazowieckim medalem „Pro Masovia” za wybitne zasługi i całokształt działalności na rzecz Mazowsza. Medal na ręce komendanta Komendy Powiatowej Policji inspektora Sławomira Rogowskiego przekazała członek zarządu województwa mazowieckiego Janina Ewa Orzełowska.

 

– Wszyscy wiemy, jak ważne jest poczucie bezpieczeństwa gwarantowane przez obecność policjantów na ulicach naszych miejscowości. W swojej pracy każdego dnia spotykają się oni z różnego rodzaju sytuacjami, które wymagają od nich podejmowania szybkich decyzji. Działają wtedy pod presją czasu, zdarzenia, ale i opinii społecznej, która – jak wiemy – nie zawsze jest im przychylna. Na swojej drodze spotykają też ludzi ciężko dotkniętych przez los, ale również tych skrajnie niebezpiecznych. Gdy codziennie zakładają mundur, mają świadomość także obowiązków i wartości, których muszą strzec i bronić za wszelką cenę. Nie możemy zapominać, że policjanci też są ludźmi i im też przytrafiają się gorsze dni. Zawsze jednak ciężko pracują na nasze zaufanie – swoim poświęceniem, swoją gotowością do działania oraz zaangażowaniem w powierzone zadania i ochronę zwykłych obywateli. To nie jest tylko ich święto. To święto nas wszystkich. 100 lat bezpieczeństwa, pewności, ale i wielu ciężkich prób. Niech następne 100 lat będzie dla nas wszystkich szansą na poprawę tego, co może funkcjonować lepiej i doskonalenie tego, co już działa bardzo dobrze – podsumowała Janina Ewa Orzełowska.

Liczba wyświetleń: 439

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.