Aktualności

Złoty jubileusz miasta Łochów

2019.07.15 12:10 , aktualizacja: 2020.01.30 13:19

Autor: Agnieszka Pazio (OR), Wprowadzenie: Jerzy Lipka-Wołowski

  • Obchody jubileuszu 50-lecia...
  • Występuje burmistrz Łochowa...
  • Wydarzenie uświetniły m.in....
  • Gwiazdą wieczoru był zespół...
  • Podczas imprezy...

50 lat temu Łochów uzyskał prawa miejskie. Podczas imprezy rocznicowej, pomimo deszczowej aury, publiczność dopisała, a zabawie towarzyszyła duża dawka humoru. Wspólnie z mieszkańcami jubileusz obchodziła członek zarządu województwa mazowieckiego Elżbieta Lanc.

 

– Dziś jest ważne i wyjątkowe święto miasta Łochów i jego mieszkańców. To, że miasto cały czas się rozwija widać gołym okiem. Już we wrześniu zakończy się jedna z długo wyczekiwanych inwestycji – rewitalizacja parku Dębinka z częścią rekreacyjno-wypoczynkową i amfiteatrem. Drugie duże przedsięwzięcie jest w toku – budowa węzła przesiadkowego i parkingu ,,Parkuj i Jedź’’. Życzę kolejnych pomyślnych lat rozwoju miasta, by mieszkańcom żyło się tu jak najlepiej – podkreśliła członek zarządu Elżbieta Lanc.

 

Moc koncertów

 

Wydarzenie uświetniły występy kapeli bluesowej z Łochowa, zespołu z Gwizdał ,,Gwizdalanki’’ i zespołu ,,Urlanki’’z Urli. Nie zabrakło miejskiego folkloru, dzięki aktywności Kapeli Łochowskiej. Widownia bawiła się także przy dźwiękach muzyki bałkańskiej.

Gwiazdą wieczoru był zespół ,,Dżem’’.

 

Słowo o Łochowie

 

Obecnie miasto Łochów liczy blisko 7 tys. mieszkańców. Położone jest w malowniczym krajobrazie doliny Bugu, nad rzeką Liwiec w powiecie węgrowskim. Bliskość Warszawy i dobry dojazd do stolicy sprawiają, że Łochów jest coraz bardziej atrakcyjny.

 

Miasto cały czas się rozwija, inwestując w infrastrukturę drogową, place zabaw i odnawialne źródła energii. Jednym z ważniejszych projektów realizowanych w ostatnim czasie była wymiana pieców na ekologiczne źródła ciepła w 100 gospodarstwach domowych.

Liczba wyświetleń: 544

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.