Aktualności

Sztandar od mieszkańców dla Policji w Grójcu

2019.07.15 14:50 , aktualizacja: 2019.07.15 15:11

Autor: Dominika Adamiec (OR), Wprowadzenie: Jerzy Lipka-Wołowski

  • Uroczyste przekazanie...
  • Medal pamiątkowy Pro...
  • Uczestnicy uroczystości...
  • Uczestnicy uroczystości...
  • Wicemarszałek Rafał...
  • Wicemarszałek Rafał...

W 100-lecie powstania Policji Państwowej, 12 lipca na grójeckim Rynku, odbyło się uroczyste wręczenie sztandaru Komendzie Powiatowej Policji w Grójcu. Samorząd Województwa Mazowieckiego reprezentowali wicemarszałek Rafał Rajkowski oraz radny Leszek Przybytniak.

 

Sztandar został ufundowany przez mieszkańców powiatu grójeckiego w dowód zaufania i uznania dla policyjnej służby. Podczas uroczystości odczytano Akt Nadania Sztandaru podpisany przez Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji Elżbietę Witek oraz Akt Wręczenia Sztandaru.

Dla upamiętnienia tego historycznego wydarzenia ceremonię dopełniło symboliczne wbicie w drzewiec sztandaru 13 gwoździ honorowych oraz jednego gwoździa pamiątkowego nawiązującego do 100. rocznicy powstania Policji Państwowej. Złożono również podpisy w księdze pamiątkowej.

 

W trakcie uroczystości Komenda Powiatowa Policji została wyróżniona Medalem pamiątkowym „Pro Masovia”.

 

– Serdecznie dziękuję za zaproszenie na uroczyste obchody Święta Policji i Nadania Sztandaru Komendzie Powiatowej Policji w Grójcu, w 100. rocznicę powstania Policji Państwowej. To dzięki Państwa codziennej pracy możemy w pełni czuć się bezpieczni i swobodnie uczestniczyć w życiu społecznym. Dziękuję Policjantom za ofiarną służbę i życzę Państwu satysfakcji z wykonywanej pracy, a także dalszych sukcesów zawodowych – powiedział wicemarszałek Rafał Rajkowski.

 

Liczba wyświetleń: 248

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.