Aktualności

Międzylesie przyjazne dla kobiet i dzieci

2019.07.17 11:40 , aktualizacja: 2019.07.17 12:03

Autor: Biuro Prasowe, Wprowadzenie: Dorota Łucja Cichocka

  • Komfortowa sala porodowa z wyposażeniem Dotychczasowe sale porodowe...
  • Pokój z łózkiem urządzony w przyjaznej stylistyce Będą to nowoczesne, ale i...
  • Duża, wygodna łazienka z prysznicem Sale będa wyposażone w...
  • Dr Jarozła Rosłon i Adam Struzik podają sobie ręce Marszałek pogratulował...
  • MArszałek prezentuje wizualizację sali porodowej Samorząd Mazowsza od lat...
  • Dr Jarosław Rosłon podpisuje umowę Dyrektor szpitala podpisał...
  • Uscisk dłoni z przedstawicielem wykonawcy Oddziały...

Oddziały ginekologiczno-położniczy i neonatologiczny w Międzyleskim Szpitalu Specjalistycznym przejdą gruntowną modernizację. Inwestycja będzie możliwa dzięki wsparciu z budżetu województwa. W latach 2018–2020 władze Mazowsza na modernizację i wyposażenie szpitala przeznaczą w sumie ponad 27 mln zł.  Dyrektor szpitala podpisał umowę z wykonawcą.

 

Dla kobiet i noworodków

Samorząd Mazowsza od lat wspiera modernizacje i rozbudowy podległych mu szpitali. Szpital w Międzylesiu to kolejna po szpitalu bródnowskim, szpitalu wojewódzkim w Płocku czy w Siedlcach placówka, w której przeprowadzony zostanie gruntowny remont w oddziałach ginekologiczno-położniczym i neonatologicznym.

 

– Poród to wielkie wyzwanie i wysiłek dla każdej kobiety. To także dzień, który pozostaje w pamięci na bardzo długo. Ważne, aby w tym dniu przyszła mama mogła się czuć nie tylko bezpiecznie, ale i komfortowo. Dlatego modernizacja oddziału ginekologiczno-położniczego to bardzo ważna inwestycja. Dzięki niej pacjentki otrzymają profesjonalne wsparcie, komfortowe warunki i specjalistyczną pomoc. Poza modernizacją szpital zakupi także nowoczesny sprzęt medyczny, który będzie służył nie tylko mamom, ale i ich nowo narodzonym dzieciom – podkreśla marszałek Adam Struzik.

Jak pokazują statystyki, z roku na rok rośnie liczba urodzeń na Mazowszu. Tylko w ubiegłym roku urodziło się u nas 60,4 tys. dzieci, z czego ponad jedna trzecia – 21 tys. – w Warszawie 1. Po zakończeniu modernizacji oddziału ginekologiczno-położniczego w Międzyleskim Szpitalu Specjalistycznym w Warszawie docelowo planowane jest około 2 tys. porodów rocznie. Warto pamiętać, że placówka ta obsługuje nie tylko mieszkańców wschodniej części stolicy, ale także okolicznych powiatów. Dlatego tak ważne jest zapewnienie kobietom rodzącym najwyższego poziomu usług, bezpieczeństwa oraz przyjaznego otoczenia.

 

Warto też podkreślić, że oddział ginekologiczno-położniczy jest referencyjną w skali kraju placówką zajmującą się kobietami z chorobami dna miednicy. Obejmuje specjalistyczną opieką pacjentki z całej Polski, przyjmując i operując najtrudniejsze i najbardziej skomplikowane przypadki.

 

Oddziały na miarę XXI wieku

Inwestycja będzie realizowana w formule „zaprojektuj i wybuduj”.  Remont obejmie zlokalizowane na IV piętrze budynku C oddziały ginekologiczno-położniczy i neonatologiczny. Zaadaptowana zostanie też część pomieszczeń dawnego oddziału okulistyki. Dotychczasowe sale porodowe zmienią się nie do poznania. Będą to nowoczesne, ale i przyjazne, w pełni wyposażone pomieszczenia, w których kobiety będą mogły czuć się przede wszystkim komfortowo.

 

– Przy wyborze miejsca porodu kobiety bardzo często zwracają uwagę na komfortowe warunki, bezpieczeństwo, zaplecze medyczne, a także wyspecjalizowaną kadrę medyczną. Ważne jest również podejście do potrzeb kobiet rodzących. Zmodernizowany oddział ginekologiczno-położniczy będzie wyposażony w najnowocześniejszą aparaturę. Oddział noworodkowy będzie spełniał wymogi oddziału trzeciego stopnia referencyjnego, co oznacza, że zapewni niemowlętom pełne bezpieczeństwo. Chcemy, aby w naszym szpitalu zarówno kobiety, jak i ich nowo narodzone dzieci czuły się bezpiecznie i komfortowo – podkreśla dyrektor szpitala dr Jarosław Rosłon.

 

Jednoosobowe sale porodowe zostaną wyposażone w nowoczesny sprzęt medyczny, który zapewni pacjentkom wygodę w każdej fazie porodu. Poza łóżkiem, znajdą się w nich również piłki i worki sako. Ponadto każdy pokój będzie miał własną łazienkę. Na ścianach i sufitach pojawią się fototapety ze spokojnymi, relaksacyjnymi motywami. Ważnym elementem będzie przestrzeń dla osoby towarzyszącej. Podobną metamorfozę przejdą sale zlokalizowane na oddziałach. Będą one utrzymane w ciepłych, spokojnych kolorach. Oprócz łóżek i łóżeczek dla noworodków, mamy będą miały do dyspozycji wygodne fotele, stoliczek nocny i lampkę nocną.

 

Liczba wyświetleń: 904

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.