Aktualności

Prezent dla maluchów z gminy Rzewnie

2019.07.18 15:40 , aktualizacja: 2019.07.18 15:51
Autor: Biuro Prasowe, Wprowadzenie: Dorota Łucja Cichocka
Ilustracja- dziecięce dłonie układają klocki Docelowo z przedszkola...

Budowa obiektu przedszkolnego oraz stołówki szkolnej dla dzieci to projekt, który zrealizuje gmina Rzewnie, w powiecie makowskim. Inwestycja obejmie wzniesienie budynku przedszkola na terenie istniejącej szkoły podstawowej, a także dobudowanie oraz uruchomienie kuchni i stołówki dla dzieci w wieku przedszkolnym oraz uczniów szkoły podstawowej.

 

Umowę w tej sprawie podpisali wicemarszałek Wiesław Raboszuk, członek zarządu Elżbieta Lanc, wójt gminy Rzewnie Wiesław Chrzanowski i skarbnik gminy Grażyna Rzewnicka.

 

Inwestycja z dużym wsparciem

Docelowo z przedszkola będzie mogło korzystać 120 dzieci, z kolei ze stołówki 120 przedszkolaków oraz 250 dzieci w wieku szkolnym. Budynek będzie dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. Koszt inwestycji to 2,2 mln zł, z czego ponad 1,3 mln zł na ten cel przeznaczył samorząd Mazowsza.

 

Gmina Rzewnie otrzymała dofinansowanie w ramach Instrumentu zadań ważnych dla równomiernego rozwoju województwa mazowieckiego. W ramach tego programu gminy i powiaty ubiegały się o wsparcie na realizację zadań wieloletnich, na drogi powiatowe i gminne, na edukację oraz kulturę. Samorząd Mazowsza przeznaczył na ten cel ze swojego budżetu w sumie ponad 57 mln zł, z czego w tym roku przekazanych zostanie blisko 30 mln zł.

 

Dla dzieci i rodziców

– Zapewnienie najmłodszym odpowiednich warunków do wszechstronnego rozwoju psychofizycznego jest niezwykle ważne i potrzebne. Ale to także ukłon w stronę rodziców, którzy będą mogli zostawiać swoje pociechy w bezpiecznych i komfortowych warunkach w pobliżu miejsca zamieszkania – powiedział; wicemarszałek Wiesław Raboszuk.

 

– Wierzę, że nowe przedszkole stworzy dzieciom możliwości wspaniałego, harmonijnego rozwoju, rozbudzi w nich ciekawość świata i drugiego człowieka, nauczy samodzielności, a także – poprzez atrakcyjne formy zajęć i  radosnej zabawy  –  odpowiednio  przygotuje  je  do  podjęcia  nauki  w szkole – dodała członek zarządu Elżbieta Lanc.

 

Liczba wyświetleń: 365

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.