Aktualności

Gminy Joniec i Sierpc z unijnym wsparciem na wymianę pieców

2019.07.19 14:30
Autor: Biuro Prasowe UMWM, Wprowadzenie: Dorota Mądral
Marszałek Adam Struzik trzyma syboliczny czek, wraz z beneficjentami i przedstawicielami samorządu województwa pozuje do wspólnej fotografii Kwota dofinansowania...
Marszałek Adam Struzik podczas wygłaszania przemówienia Projekt jest realizowany w...

Już niebawem gmina Joniec zainwestuje fundusze unijne w wymianę 66 węglowych źródeł ciepła na niskoemisyjne nowoczesne urządzenia grzewcze. Będą one instalowane w budynkach mieszkalnych i użyteczności publicznej zlokalizowanych na terenie gminy Joniec oraz gminy i miasta Sierpc.

 

Decyzją Zarządu Województwa Mazowieckiego projekt ten otrzyma ponad 1,1 mln zł dofinansowania w ramach RPO WM 2014–2020. Umowę w tej sprawie podpisali: marszałek Adam Struzik, wicemarszałek Wiesław Raboszuk, wójt gminy Joniec Marek Czerniakowski oraz burmistrz Sierpca Jarosław Perzyński.

 

Projekt jest realizowany w partnerstwie gminy Joniec i gminy miasta Sierpc. Przedsięwzięcie polega na zastąpieniu węglowych źródeł ciepła na proekologiczne instalacje grzewcze. Inwestycja dotyczy wykonania dokumentacji projektowej dla każdego budynku, zakupu i dostawy urządzeń oraz wykonania kompletnych instalacji. W gminie Joniec zainstalowanych zostanie łącznie 26 instalacji grzewczych: 19 kotłowni na gaz płynny i 7 kotłowni na biomasę oraz 1 instalacja fotowoltaiczna na budynku użyteczności publicznej. Natomiast na terenie gminy Sierpc zainstalowane zostaną w sumie 40 urządzenia grzewcze, tj.: 35 kotłowni na gaz ziemny, 2 kotłownie na biomasę, 1 na gaz płynny oraz 2 przyłącza do sieci ciepłowniczej.

 

Realizacja projektu przyczyni się do zmniejszenia emisji gazów cieplarnianych i pyłów do atmosfery. Wpłynie to na poprawę stanu środowiska naturalnego i polepszenie jakości powietrza.

 

Liczba wyświetleń: 239

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.