Aktualności

Piękna Polska na weekend

2019.08.02 10:20 , aktualizacja: 2019.08.02 15:11

Autor: oprac. WKZ, Wprowadzenie: Urszula Sabak-Gąska

Po lewej stronie widać drewniany niski budynek z barierką. Obok budynku biegnie drewniana droga - pomost, który prowadzi do zamku z flagą Polski na szczycie Atrakcje w ten weekend...
Rozpisany plan na sobotę i niedzielę. U góry plakatu jest logo 20.lecia samorządu, a w prawym górnym rogu kilka graficznie przedstawionych serc plakat (arch. UMWM)

Przed nami jeszcze miesiąc wakacji. Jak ciekawie wykorzystać ten czas? Już w ten weekend na Bulwarach Wiślanych w „Weekendowej strefie animacji” (w pobliżu Muzeum Sztuki Nowoczesnej) będzie można zapoznać się z ofertą turystyczną Mazowsza. Przygotowano też wiele atrakcji – zarówno dla dzieci, jak i dorosłych.

 

Event o charakterze kulturalno-edukacyjnym pod nazwą „Piękna Polska na weekend” rozpocznie się w sobotę o godz. 11.00, a skończy w niedzielę o 19.00. Podczas dwudniowego wydarzenia wiele placówek zaprezentuje różnorodne propozycje, by aktywnie i atrakcyjnie wykorzystać czas letniego odpoczynku od codziennych zajęć.

 

Grając w „Koło fortuny”, sprawdzimy, jak wiele wiemy o olimpiadach sportowych. „Mezopolis” i „Pociąg do Europy – przystanek Mazowsze” to nazwy wielkoformatowych gier plenerowych, które czekają na osoby, szukające zabawy na wolnym powietrzu. Będą też quizy historyczne oraz zajęcia edukacyjne o tematyce kolejowej. Najmłodsi poznają Mazowsze poprzez krzyżówki oraz kolorowanki.

 

Mimo że to już sierpień, przekonamy, że wakacje wcale się nie kończą! A jak wiele dzieje się na Mazowszu, które ma bogatą ofertę dla każdego, udowodnią m.in. Samorząd Województwa Mazowieckiego, Mazowiecka Regionalna Organizacja Turystyczna, Muzeum Sportu i Turystyki w Warszawie, Europejskie Centrum Artystyczne im. Fryderyka Chopina w Sannikach, Państwowe Muzeum Etnograficzne w Warszawie, Urząd Miejski w Radomiu, Muzeum Zbrojownia Zamek w Liwie, gmina Radzymin, Fundacja Ogarnij Emocje, Stacja Muzeum, Mazowiecka Jednostka Wdrażania Programów Unijnych w Warszawie, Mazowiecki Instytut Kultury, Muzeum Kultury Kurpiowskiej w Ostrołęce oraz Towarzystwo Przyjaciół Warszawy.

 

 

Liczba wyświetleń: 577

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.