Aktualności

Zielony Korczew

2019.08.06 15:40 , aktualizacja: 2019.08.07 08:46

Autor: Rafał Bobrowski (OR), Wprowadzenie: Agnieszka Stabińska

Na obchody „zielonego...
Impreza każdego roku cieszy...

Wystawy rękodzieła artystycznego, turniej piłki nożnej, konkursy sportowe, występy taneczne oraz koncerty – to główne atrakcje dwudniowej imprezy plenerowej „Targi dla Wsi – Zielony Korczew”. W jednym z największych wydarzeń społeczno-kulturalnych w regionie udział wzięła członek zarządu Janina Ewa Orzełowska.

 

– W malowniczej scenerii Pałacu w Korczewie od wielu już lat możemy wspólnie bawić się i integrować. Liczba osób, która co roku odwiedza to miejsce i bierze udział w wydarzeniu pokazuje jak istotne jest to przedsięwzięcie i jak ważnym punktem na mapie Mazowsza jest Korczew – podkreślała członek zarządu Janina Ewa Orzełowska.

 

Atrakcje dla każdego

Piknik familijny upłynął pod znakiem warsztatów plastycznych, gier, zabaw i konkursów dla najmłodszych. Dwudniowe wydarzenie zainaugurowały konkurencje sportowe dla dzieci i młodzieży. Nie zabrakło też występów artystycznych. Na scenie wystąpiły m.in. zespoły – „Klokociaki” z Bociek, Jaster, Forum, Taktyka oraz gwiazdy formacji Red Lips. Uczestnicy wydarzenia wysłuchali też uroczystego koncertu niepodległościowego pod hasłem „W hołdzie wolności” oraz obejrzeli pokaz Teatru Ognia. Amatorzy maratonów wzięli udział w „Biegu przez Zielony Korczew”. Tłumnie przybyli goście mogli przyjrzeć się specjalnie przygotowanym na tę okazję ofertom z branży rolniczej, ogrodniczej, mleczarskiej, budowlanej i samochodowej. Swoje wyroby prezentowali również twórcy rękodzieła ludowego. Jedną z atrakcji był pokaz kadryla konnego w strojach staropolskich, zaprezentowany przez Ranczo Sielanka.

 

Wieloletnia tradycja

Historia, położonego w powiecie siedleckim, Pałacu w Korczewie sięga XVIII w. Przez ostatnie 30 lat jego właściciele – rodzina Ostrowskich-Harris, starają się przywrócić mu dawną świetność. Przeprowadzone prace konserwatorskie i restauratorskie zostały dofinansowane m.in. przez Samorząd Województwa Mazowieckiego (ponad 2,5 mln zł). Pałac i park są czynne cały rok, a jedną z atrakcji jest organizowany już od kilkunastu lat piknik rodzinny „Zielony Korczew”, który co roku przyciąga tłumy turystów i mieszkańców.

Liczba wyświetleń: 527

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.