Aktualności

W Skaryszewie powstanie bulwar

2019.08.22 09:15 , aktualizacja: 2019.08.22 09:41

Autor: Biuro Prasowe UMWM, Wprowadzenie: Urszula Sabak-Gąska

  • Przy stole siedzi jedna kobieta, burmistrz i wicemarszałek. Przed nimi na stole stoją mikrofony. W tle widać trzy banery - z hasłem i logotypem Skaryszewa, herbem Mazowsza oraz baner z hasłami Mazowsze serce Polski Umowę podpisali...
  • Przy stole siedzą burmistrz i wicemarszałek. Obaj mają przed sobą mikrofony z różnych stacji. Za ich plecami widać banery z logotypem skaryszewa i herbem Mazowsza. Dzięki otrzymanemu wsparciu...
  • Burmistrz i wicemarszałek stoją bokiem i podają sobie ręce. Obaj się uśmiechają. Wicemarszałek trzyma zieloną teczkę. Obok burmistrza stoi kobieta Miasto Skaryszew otrzymało...

Dzięki wsparciu Samorządu Województwa Mazowieckiego nad rzeką Kobylanką w Skaryszewie (pow. radomski) powstanie bulwar. Projekt otrzymał wsparcie z budżetu województwa. Umowę w tej sprawie podpisali wicemarszałek Rafał Rajkowski oraz burmistrz Skaryszewa Dariusz Piątek. Na realizację inwestycji miasto otrzymało dofinansowanie w wysokości 2,15 mln zł.

 

W ramach inwestycji powstanie ciąg pieszo-rowerowy o długości około 3 km. Zostaną posadzone nowe rośliny. Pojawi się też oświetlenie. Mieszkańcy zyskają miejsce do odpoczynku i aktywnego spędzania czasu dla całych rodzin, m.in. uprawiania nordic walking, jazdy na rolkach czy deskorolce. Skaryszew znany jest z jarmarku końskiego nazywanego „Wstępami”, stąd pomysł na odtworzenie i wyeksponowanie starej zabytkowej chaty, a także narzędzi i sprzętów związanych z hodowlą koni. Całkowity koszt inwestycji to 4 mln zł, z  czego 2,15 mln zł pochodzić będzie z budżetu Mazowsza.

 – Na Mazowszu Skaryszew znany jest ze swojej tradycji organizowania jarmarków, które każdego roku są licznie odwiedzane. Cieszę się, że miasto pozyskało dofinansowanie na budowę bulwaru. Na pewno dzięki temu będzie jeszcze bardziej atrakcyjnym miejscem dla turystów i mieszkańców – mówił wicemarszałek Rafał Rajkowski.

Miasto Skaryszew otrzymało dofinansowanie ze środków „Instrumentu zadań ważnych dla równomiernego rozwoju województwa mazowieckiego”. W ramach tego programu do gmin i powiatów trafi wsparcie na realizację zadań wieloletnich, na drogi powiatowe i gminne, na edukację oraz kulturę. Samorząd Mazowsza przeznaczył na ten cel ze swojego budżetu w sumie ponad 57 mln zł, z czego w tym roku przekazanych zostanie blisko 30 mln zł.

 

Liczba wyświetleń: 313

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.