Aktualności

Dożynkowo na Mazowszu

2019.08.26 13:30 , aktualizacja: 2020.01.30 13:20

Autor: Agnieszka Pazio (OR), Wprowadzenie: Urszula Sabak-Gąska

  • Widok na scenę ustawioną na wolnym powietrzu. Przed sceną ustawione są w rzędzie wieńce dożynkowe. Przy dach sceny jest powieszony baner z napisem dożynki powiatowe Ostrów Mazowiecka Członek zarządu Elżbieta...
  • Grupa ludzi w ludowych strojach maszeruje w zwartym szeregu. Najpierw jedna osoba trzyma kijek z nazwą miejscowości, a za nią dwoje ludzi niesie wieniec. W ten sposób, jedna za drugą prezentuje się kilka wsi Przemarsz korowodu...
  • W prawym dolnym rogu widać wieńce dożynkowe, po lewej stronie zdjęcia widać członków zespołu w ludowych strojach stojących na scenie Występ lokalnego zespołu z...
  • widok na ludzi zgromadzonych na łące, w dalszym planie widać zadaszoną scenę z napisem dożynki w Brańszczyku Dożynki w Brańszczyku (fot....

Na Mazowszu obchody dożynkowe trwają w pełni. W imieniu Samorządu Województwa Mazowieckiego podziękowania rolnikom z Ostrowi Mazowieckiej i gminy Brańszczyk, za trud w codziennej pracy, złożyła członek zarządu Elżbieta Lanc.

 

– Dziękuję Wam za cały rok ciężkiej i żmudnej pracy. Za wytrwałość i sumienność, którą w nią włożyliście, aby dziś móc dziękować za plony. Dziękuję Wam za poświęcenie i szereg wyrzeczeń, bo praca rolnika nie jest łatwym zadaniem. Doceniam Wasz trud. Życzę, aby kolejne lata obfitowały w dorodne plony i aby każdy dzień był dla Was radością i źródłem satysfakcji – zaznaczyła członek zarządu Elżbieta Lanc.

Na terenie powiatu ostrowskiego i gminy Brańszczyk (powiat wyszkowski) świętowano i dziękowano za tegoroczne plony. Odprawiono dziękczynne msze święte w lokalnych kościołach, a ulicami przemaszerowały dożynkowe korowody.

 

Barwnie w Ostrowi Mazowieckiej

Ceremonię uświetniły występy artystyczne lokalnych muzyków. Zaprezentował się zespół „BezWianka”, ,,Nadbużanie”, ,,Kwiaty Polskie”. Mieszkańcy mieli również przyjemność posłuchać ,,Młodych Talentów z Powiatu Ostrowskiego”. Gwiazdą wieczoru był zespół DE MONO. Wiele atrakcji czekało na mieszkańców i gości m.in. wystawy, kiermasze i smakołyki przygotowane przez Koła Gospodyń Wiejskich z terenu powiatu ostrowskiego. Można było skosztować tradycyjnych bab ziemniaczanych czy chlebów wypiekanych na zakwasie z przepisu pradziadów. Dla najmłodszych przygotowano wesołe miasteczko.

 

Tradycyjnie w Brańszczyku

Ogromnym zainteresowaniem cieszył się występ  Młodzieżowej Orkiestry Dętej OSP w Wyszkowie. Ale to nie wszystkie muzyczne atrakcje tego dnia. Widownia gromkimi brawami nagrodziła występ Zespołu Śpiewaczego ,,Wyszkowiacy”, orkiestry ,,Darmanista” oraz Koło Gospodyń Wiejskich z terenu gminy. Gwiazdą dożynek był zespół PLAYBOYS.

 

Liczba wyświetleń: 355

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.