Aktualności

Ponad 3,8 mln zł z budżetu Mazowsza na drogi w powiecie grójeckim

2019.08.28 14:00 , aktualizacja: 2019.08.28 14:56

Autor: Biuro Prasowe UMWM, Wprowadzenie: Jerzy Lipka-Wołowski

  • Przed podpisaniem umowy...
  • Marszałek Adam Struzik, w...
  • Przed podpisaniem umowy...
  • Występuje marszałek Adam...
  • Występuje radny województwa...
  • Umowę podpisali marszałek...
  • Pamiątkowe zdjęcie...

Dzięki wsparciu Samorządu Województwa Mazowieckiego powiat grójecki przebuduje dwie drogi powiatowe – nr 1614W TrzylatkówKozietuły oraz nr 1604W SzczęsnaRożce. Projekty otrzymały dofinansowanie w ramach instrumentu wsparcia zadań ważnych dla równomiernego rozwoju województwa mazowieckiego.

 

Umowę w tej sprawie 28 sierpnia podpisali marszałek Adam Struzik oraz starosta grójecki Krzysztof Ambroziak. W spotkaniu wziął udział radny województwa mazowieckiego Leszek Przybytniak.

 

W ramach pilotażowego „Instrumentu zadań ważnych dla równomiernego rozwoju województwa mazowieckiego” gminy i powiaty otrzymały wsparcie na realizację zadań wieloletnich, na drogi powiatowe i gminne, na edukację oraz kulturę. Samorząd Województwa Mazowieckiego przeznaczył na ten cel ze swojego budżetu w sumie ponad 57 mln zł, z czego w tym roku przekazanych zostanie blisko 30 mln zł.

 

Droga powiatowa nr 1614W Trzylatków-Kozietuły

 

Pierwsza inwestycja dotyczy przebudowy ponad 3,5 kilometra drogi powiatowej nr 1614W Trzylatków-Kozietuły. To droga o znaczeniu ponadlokalnym. Łącząc się z drogami wojewódzkimi, umożliwia mieszkańcom podróżowanie pomiędzy województwami mazowieckim, łódzkim i świętokrzyskim. Zapewnia także połączenie między gminami Belsk Duży, Błędów i Mogielnica. Jej przebudowa wpłynie na podniesienie parametrów technicznych i użytkowych stosownie do drogi klasy – Z. To przyczyni się do poprawy komfortu jazdy oraz dostępu do zlokalizowanych w tym obrębie instytucji użyteczności publicznej. Wzdłuż drogi powiatowej nr 1614W Trzylatków-Kozietuły, a także w jej sąsiedztwie znajduje się wiele lokalnych firm usługowych i produkcyjnych.

 

Powiat grójecki podpisał już umowę z wykonawcą. Projekt będzie wspófinansowany razem z gminą Błędów i gminą Mogielnica oraz grupą producentów owoców RAJPOL Sp. z o.o.

 

Tytuł projektu: Przebudowa drogi powiatowej nr 1614W Trzylatków-Kozietuły, na odcinku od km 6+153,90 do km 9+206,00 oraz od km 9+241,00 do km 9+792,90

Koszt inwestycji: ponad 4,3 mln zł

Wnioskowana kwota dotacji: ponad 2,28 mln zł

Planowany okres realizacji: 2019 r.

 

Droga powiatowa nr 1604W Szczęsna-Rożce

 

Przebudowa drogi powiatowej nr 1604W Szczęsna-Rożce obejmie odcinek o długości 2350 mb. Jest to droga o znaczeniu ponadlokalnym. Przecinają się z nią najważniejsze arterie drogowe w województwie mazowieckim, takie jak DK S7 czy DK nr 50. Ponadto droga łączy ze sobą gminy Grójec, Belsk Duży i Pniewy. Dzięki inwestycji podniosą się parametry techniczne i użytkowe stosownie do drogi klasy – Z, poprawi się także dostęp mieszkańców i przedsiębiorców do  zlokalizowanych w tym obrębie instytucji użyteczności publicznej – urzędów, szkół, placówek służby zdrowia, a także centrów usługowych i handlowych.

 

W połowie sierpnia powiat grójecki podpisał umowę z wykonawcą.

 

Tytuł projektu: Przebudowa drogi powiatowej nr 1604W Szczęsna-Rożce na odcinku przez wieś Bikówek o długości 2350 mb.

Koszt inwestycji: ponad 2,6 mln zł

Wnioskowana kwota dotacji: ponad 1,57 mln zł

Planowany okres realizacji: 2019 r.

Liczba wyświetleń: 446

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.