Aktualności

Autorzy najsmaczniejszych fotografii kulinarnych nagrodzeni!

2019.08.30 10:55 , aktualizacja: 2019.09.05 14:17

Autor: Agnieszka Stabińska, Wprowadzenie: Agnieszka Stabińska

przed banerem z logo Mazowsza stoją wspólnie laureaci konkursu oraz przedstawiciele samorządu Mazowsza Laureaci II edycji konkursu...
Marszałek Adam Struzik wręcza nagrodę w konkursie fotografii kulinarnej dla jednej z laureatek Jedna z laureatek konkursu...

Nagrody w konkursie fotografii kulinarnej już wręczone. Laureaci przekonali nas, że wiedzą nie tylko, jak zrobić dobre zdjęcia, ale także jak przekonać nas do zjedzenia prezentowanych na nich smakołyków. Kreatywnych pomysłów i apetycznych ujęć w tej edycji konkursu z pewnością nie brakowało. Nagrody laureatom wręczył marszałek Adam Struzik.

 

Już po raz drugi samorząd Mazowsza zorganizował konkurs fotografii kulinarnej. Ideą inicjatywy jest zwiększanie poczucia tożsamości regionalnej oraz lepszego poznawania tradycji kulinarnych regionu. I w tym roku to się udało. Wszystkie nadesłane fotografie przenoszą nas w świat pełen kolorów, smaków, zapachów i kompozycji wprost z Mazowsza.

 

Konkurs odbywał się w dwóch kategoriach tematycznych podzielonych na 10 podkategorii:

 

  • „Z Listy Produktów Tradycyjnych” –  w której można było zgłosić dowolną fotograficzną interpretację przedstawienia potrawy lub produktu wpisanego na Listę Produktów Tradycyjnych z regionu Mazowsza

 

Podkategorie: produkty mleczne, produkty mięsne, produkty rybołówstwa, warzywa i owoce, wyroby piekarnicze i cukiernicze, oleje i tłuszcze, miody, gotowe dania i potrawy, napoje, inne.

 

  • Kategoria „Z Sieci Dziedzictwa Kulinarnego Mazowsze” – w której można było zgłosić dowolną fotograficzną  interpretację przedstawienia potrawy lub produktu certyfikowanego logo Sieci Dziedzictwa Kulinarnego Mazowsze.

 

Podkategorie: produkty mleczne, produkty mięsne, produkty rybołówstwa, warzywa i owoce, wyroby piekarnicze i cukiernicze, oleje i tłuszcze, miody, gotowe dania i potrawy, napoje, inne.

 

Wszyscy laureaci otrzymają bony do sklepu RTV euro AGD o wartości: I miejsce – 760 zł, II miejsce – 700 zł, III miejsce – 650 zł oraz wyróżnienia – 600 zł.

 

Laureaci II edycji konkursu fotograficznego „Mazowiecki Konkurs Fotografii Kulinarnej”

Liczba wyświetleń: 395

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.