Aktualności

Wydarzenia sprzed 80 lat… Pamiętamy

2019.09.02 14:00 , aktualizacja: 2020.01.30 13:21

Autor: Agnieszka Pazio (OR), Wprowadzenie: Urszula Sabak-Gąska

  • Członek zarządu Elżbieta...
  • 1 września 1939 r. to data...
  • "Naszym obowiązkiem jest...

W Mińsku Mazowieckim upamiętniono 80. rocznicę wybuchu II wojny światowej. W imieniu władz Samorządu Województwa Mazowieckiego kwiaty pod pomnikiem pomordowanych złożyli członek zarządu Elżbieta Lanc i wiceprzewodniczący sejmiku województwa Marcin Podsędek.

 

Obchody wybuchu II wojny światowej rozpoczęły się wcześnie rano. O godz. 4.45 odbył się uroczysty apel poległych i salwa honorowa przy wojskowych kwaterach na miejskim cmentarzu. Odprawiono również mszę św. w intencji poległych i pomordowanych w kościele pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny. Złożono też kwiaty na placu Stary Rynek.

– 1 września 1939 roku rozpoczęła się największa wojna światowa w historii. To data, o której my Polacy zawsze będziemy pamiętać. Naszym obowiązkiem jest przekazywanie historii z pokolenia na pokolenie. Jesteśmy to winni tym, którzy za wolność Ojczyzny zapłacili najwyższą cenę – własne życie, ale i współczesnym, dla których wspólnie budujemy nasze piękne Mazowsze i naszą Ojczyznę – zaznaczyła członek zarządu Elżbieta Lanc.

W samo południe mieszkańcy i zaproszeni goście byli świadkami terenowej gry historycznej ,,Bohaterowie Września’’. Wieczorem odbył się koncert Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego.

Liczba wyświetleń: 166

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.