Aktualności

Prawie 1,7 mln zł na wymianę urządzeń grzewczych w gminie Tłuszcz

2019.09.04 15:00 , aktualizacja: 2019.09.05 10:00

Autor: Biuro Prasowe UMWM, Wprowadzenie: Urszula Sabak-Gąska

Umowę podpisali członek...

Kotły gazowe i na biomasę zastąpią stare piece. Projekt, który znalazł się na liście rankingowej, otrzymał blisko 1,7 mln zł dofinansowania z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014–2020. Umowę w tej sprawie podpisali członek zarządu województwa mazowieckiego Janina Ewa Orzełowska oraz burmistrz gminy Tłuszcz Paweł Marcin Bednarczyk.

 

W 72 gospodarstwach domowych stare urządzenia grzewcze zostaną wymienione na kotły gazowe i piece spalające biomasę. Dzięki inwestycji zmniejszą się koszty eksploatacji budynków oraz poprawi istniejąca infrastruktura techniczna.

– Tłuszcz to kolejna gmina, która zdecydowała się podjąć walkę z postępującymi zmianami klimatu. Wymiana starych kotłów na nowoczesne urządzenia, radykalnie przyczyni się do poprawy jakości powietrza w tej części Mazowsza. Właściciele 70 gospodarstw domowych postawili ten pierwszy, najważniejszy krok, który docelowo zapewni im zdrowie i dobre samopoczucie. Wierzę, że już w niedługim czasie województwo mazowieckie stanie się pierwszym w Polsce regionem, który całkowicie wyeliminuje z użytku wysłużone instalacje grzewcze – mówiła członek zarządu Janina Ewa Orzełowska.

Dodatkowo w ramach inwestycji jeden budynek komunalny przejdzie termomodernizację. Polegać ona będzie m.in. na: dociepleniu ścian zewnętrznych i wewnętrznych, wymianie stolarki okiennej i drzwiowej, zakupie kontenera kotłowni gazowej, montażu instalacji: centralnego ogrzewania, ciepłej wody użytkowej oraz gazowej.

Liczba wyświetleń: 210

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.