Aktualności

Pierwszy piknik „Serdeczne Mazowsze” już w sobotę

2019.09.05 12:05 , aktualizacja: 2019.09.05 12:27

Autor: Biuro Prasowe UMWM, Wprowadzenie: Urszula Sabak-Gąska

  • Najmłodszym uczestnikom z...
  • Jedna z chałup wiejskich na...
  • Stary młyn w skansenie w...

Samorząd Województwa Mazowieckiego zaprasza już w najbliższą sobotę, 7 września, do Muzeum Wsi Radomskiej na pierwszy piknik rodzinny z cyklu „Serdeczne Mazowsze”. Nie zabraknie atrakcji dla dzieci i młodzieży, regionalnej kultury oraz dobrej zabawy. Wstęp wolny!

 

– Piknik „Serdeczne Mazowsze” to znakomita okazja, by przekonać się, że nasz region tętni życiem niezależnie od pory roku – zapewnia wicemarszałek Rafał Rajkowski. – Na naszych piknikach każdy znajdzie coś dla siebie, a zwłaszcza najmłodsi. To m.in. udział we wspólnych grach i zabawach, ale także możliwość poznania mazowieckiej kultury. Chcemy pokazać mieszkańcom, że aby ciekawie spędzić czas, wcale nie muszą planować dalekich podróży.

Pierwszą imprezę w ramach cyklu zaplanowano na sobotę, 7 września, w Muzeum Wsi Radomskiej. Start o godz. 13.00. Jakie atrakcje czekają na uczestników pikniku? Rodziny będą mogły wspólnie skorzystać z gigantycznych gier plenerowych, np. gigabierek czy jengi. Najmłodszym uczestnikom z pewnością przypadną do gustu zabawy z animatorami, takie jak robienie wielkich baniek mydlanych czy malowanie buziek. Zarówno dla młodszych, jak i starszych uczestników mazowieckie instytucje kultury przygotowały quizy i konkursy. Dzięki nim wszyscy będą się nie tylko dobrze bawić, ale też lepiej poznają region. Na uczestników będzie czekać także strefa wypoczynku oraz strefa gastronomiczna z food truckamisaturatorem. Dzień zakończy się pokazem filmu „Dzień czekolady” w kinie plenerowym o godz. 19.00. Ze wszystkich propozycji będzie można korzystać do godziny 20.00. Wstęp wolny.

 

Łącznie zaplanowano pięć pikników „Serdeczne Mazowsze”. Kolejne, po Radomiu, odbędą się w Siedlcach (14 września), Płocku (21 września), Ciechanowie (22 września) i Ostrołęce (28 września).

Liczba wyświetleń: 415

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.