Aktualności

Ponad 58 tys. zł na doposażenie strażaków z powiatu kozienickiego

2019.09.12 13:10 , aktualizacja: 2019.09.12 15:36

Autor: Biuro Prasowe UMWM, Wprowadzenie: Jerzy Lipka-Wołowski

  • Przekazanie zestawów...
  • Samorząd województwa...
  • Przekazanie zestawów...
  • Pamiątkowe zdjęcie na...
  • Wicemarszałek Rafał...

Wsparcie dla strażaków ochotników z OSP Bąkowiec, OSP Garbatka-Letnisko i OSP Kozienice. Otrzymali po 5 zestawów pełnego umundurowania strażackiego. Środki na ten cel przeznaczył Samorząd Województwa Mazowieckiego.

 

12 września w spotkaniach z druhami z powiatu kozienickiego samorząd województwa reprezentował wicemarszałek Rafał Rajkowski. Uczestniczyli radni województwa mazowieckiego Leszek Przybytniak i Tomasz Śmietanka.

 

– Piętnastu druhów strażaków z trzech jednostek OSP otrzymało cenne wsparcie. Dzięki temu mogą skuteczniej nieść pomoc mieszkańcom. Kompletne, specjalistyczne umundurowanie z pewnością podniesie komfort i wpłynie na bezpieczeństwo pracy druhów – podkreślił wicemarszałek Rafał Rajkowski.

 

Wartość jednego umundurowania strażackiego to blisko 4 tys. zł. W skład kompletu wchodzą: ubranie specjalne (kurtka i spodnie), buty specjalne gumowe, hełmy strażackie z latarkami, rękawice.

 

Na Mazowszu mamy blisko 2 tys. jednostek OSP, w których działa około 75 tys. strażaków. Druhowie z Mazowsza są zaangażowani, świetnie przeszkoleni, ale także coraz lepiej wyposażeni. Ich praca wymaga jednak nieustającego wsparcia, dlatego potrzebny jest nie tylko nowoczesny sprzęt, ale też solidna baza. Samorząd Województwa Mazowieckiego, mając na uwadze te potrzeby, przeznacza coraz wyższe kwoty na doposażanie druhów. Podczas wrześniowej sesji sejmiku radni wygospodarowali na przykład dodatkowe 850 tys. na zakup samochodów ratowniczo-gaśniczych dla mazowieckich OSP. Dofinasowanie tylko w ramach zadania OSP–2019 wyniesie w sumie 7,85 mln zł.

Liczba wyświetleń: 201

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.