Aktualności

Jubileuszowy sezon Mazowieckiego Teatru Muzycznego im. Jana Kiepury

2019.09.16 14:05 , aktualizacja: 2019.09.17 10:56

Autor: Paulina Szwed (MTM), Wprowadzenie: Urszula Sabak-Gąska

Na pierwszym planie Grażyna Brodzińska i Adam Kruszewski, drugi plan Dariusz Jakubowski, Aleksandra Hofman, Roksana Majchrowska, Witold Żołądkiewicz, Dawid Kwieciński, w tle chór MTM, fot. Marek Popowski Grażyna Brodzińska i Adam...
Od lewej pozują do zdjęcia: Jakub_Milewski, Magdalena Biernacka, dyrektor MTM Iwona Wujastyk oraz członek zarządu Elżbieta Lanc Od lewej: Jakub_Milewski,...

Z okazji rozpoczęcia XV sezonu w Teatrze wystawiono „Wesołą wdówkę” w reżyserii Henryka Konwińskiego. Na widowni Samorząd Województwa Mazowieckiego reprezentowała członek zarządu Elżbieta Lanc.

 

– Z okazji jubileuszowego sezonu składam wszystkim pracownikom, artystom i pani dyrektor MTM życzenia wszelkiej pomyślności i niegasnącej satysfakcji z pełnionych obowiązków zawodowych, a w życiu rodzinnym spełnienia i szczęścia. Dzięki Waszej pracy, nasze Mazowsze nieustannie się rozwija pod względem kulturowym, z czego czerpią wszystkie pokolenia. Wszyscy zasługujecie na ogromne brawa – zaznaczyła członek zarządu Elżbieta Lanc.

„Wesoła wdówka” to zabawna i pełna nieoczekiwanych zwrotów akcji historia bogatej wdowy Hanny Glawari, o której  rękę i majątek toczy się skomplikowana gra. Premiera przedstawienia odbyła się w Sali Teatru Palladium. Dla Mazowieckiego Teatru Muzycznego „Wesołą wdówkę” przygotował Henryk Konwiński, reżyser operowy, choreograf, tancerz. Kierownictwo muzyczne powierzono Arifowi Dadashevowi, a scenografię Ireneuszowi Domagale. To artystyczne trio pracowało ze sobą nie po raz pierwszy. Artyści przygotowali wspólnie w ubiegłym sezonie dla Opery Śląskiej w Bytomiu baletową wersję „Don Kichota”.

 

Henryk Konwiński z szacunkiem podszedł do tekstu klasycznego libretta, wydobywając z niego współczesne tematy. Uznany tancerz i choreograf podkreślił też aspekt ruchowy operetki, który szczególnie pięknie zaistniał w scenach grupowych. W roli tytułowej wystąpiła Grażyna Brodzińska – pierwsza dama sceny operetkowej, o której Bogusław Kaczyński pisał, że „jak nikt inny potrafi wzruszać i bawić, ujmuje nowoczesnością interpretacji i teatralną prostotą, lecz kiedy trzeba zniewala należnym gatunkowi patosem”. W roli Barona Mirko Zety wystąpił Adam Kruszewski – solista Opery Narodowej. Operetkę będzie można obejrzeć 15 i 16 października o godz. 19:00 w Sali Teatru Palladium.

 

Liczba wyświetleń: 165

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.