Aktualności

Dzień otwarty w radomskim WORD

2019.09.23 15:15 , aktualizacja: 2019.09.23 16:02

Autor: Dominika Adamiec (OR), Wprowadzenie: Agnieszka Stabińska

  • Atrakcje przygotowane przez...
  • współne zdjęcie przedstawicieli samorządu Mazowsza z uczestnikami imprezy Wicemarszałek Rafał...
  • symulator dachowania na podeście Chętni mogli skorzystać z...
  • dmuchany tor przeszkód dla dzieci Na najmłodszych czekał...
  • trzy niebieskie balony z napisem Nie pękaj - noś odblaski Nie pękaj - noś odblaski -...

Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Radomiu zaprosił wszystkich zainteresowanych na tzw. „dzień otwarty”. Odwiedzający mogli porozmawiać z egzaminatorami, jak również skorzystać z licznych atrakcji znajdujących się na placu manewrowym.

 

– Ilość odwiedzających nas zaskoczyła, ale i uradowała, bo to potwierdza, jak bardzo potrzebne są te nasze akcje – powiedział dyrektor WORD w Radomiu Marcin Ciężkowski. –  Chcemy przełamać stereotyp myślenia o WORD jako jednostce, gdzie w stresie zdajemy egzamin na prawo jazdy. Dzisiejszy dzień pokazuje, że to się udaje – dodaje dyrektor.

 

Warto sprawdzić swoje umiejętności

Na uczestników imprezy czekało wiele atrakcji. Mogli sprawdzić swoją wiedzę i umiejętności podczas 6 różnych konkursów, w których najlepsi otrzymali nagrody. Chętni mogli podejść do próbnego egzaminu teoretycznego, jak również przejechać się samochodem egzaminacyjnym osobowym lub ciężarowym. Można było pokonać tor przeszkód w „alkogoglach”, skorzystać z symulatora dachowania. Na najmłodszych czekał kącik bezpieczeństwa ruchu drogowego, mega puzzle oraz dmuchany tor przeszkód przygotowany przez strażaków.

 

– Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego prowadzi szereg akcji, które mają przede wszystkim za cel uświadomienie konieczności bezpiecznych zachowań użytkowników ruchu drogowego. Cieszę się, że frekwencja w Radomiu była tak duża. To świadczy o tym, że dla mieszkańców Mazowsza temat bezpieczeństwa na drodze jest niezwykle istotny – podkreślił wicemarszałek Rafał Rajkowski.

 

Bezpieczne przedszkolaki i pierwszaki

Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego, po krótkiej wakacyjnej przerwie, wraca ze swoją działalnością do przedszkoli i szkół z kampaniami „Widoczny i bezpieczny przedszkolak” oraz „Wyprawka Pierwszoklasisty”. Akcje inaugurujące działania w roku szkolnym 2019/2020 odbędą się w czwartek, 26 września, w Przedszkolu Publicznym nr 13 i w piątek, 27 września, w Publicznej Szkole Podstawowej nr 5 w Radomiu.

Liczba wyświetleń: 211

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.