Aktualności

Rusza mazowiecki program in vitro. Umowy z dwoma wykonawcami podpisane

2019.09.24 14:40 , aktualizacja: 2019.09.24 15:20

Autor: Biuro Prasowe UMWM, Wprowadzenie: Jerzy Lipka-Wołowski

  • Gospodarzem spotkania była...
  • Pamiątkowe zdjęcie po...
  • Pamiątkowe zdjęcie po...
  • Umowę podpisuje członek...
  • Umowę podpisuje...
  • Umowę podpisuje...

24 września Elżbieta Lanc, członek zarządu województwa mazowieckiego i Janusz Sobolewski, zastępca dyrektora Departamentu Zdrowia i Polityki Społecznej Urzędu Marszałkowskiego podpisali umowy z przedstawicielami dwóch warszawskich klinik: Medi Partner Sp. z o.o. i Centrum Zdrowia Warszawa Sp. z o.o, wybranych do realizacji mazowieckiego programu in vitro.

 

Program in vitro obejmie około 440 par. Samorząd Mazowsza przeznaczył na ten cel blisko 6,7 mln zł. W spotkaniu uczestniczyli radni województwa mazowieckiego Krzysztof Strzałkowski, Maciej Lasek i Piotr Kandyba.

 

– Dzisiejsze podpisanie umów, to tak naprawdę moment kluczowy. Można powiedzieć, że mazowiecki program in vitro właśnie wchodzi w fazę realizacji. Od dziś wyłonione w konkursie kliniki mogą ogłaszać nabory – podkreśliła członek zarządu Elżbieta Lanc. Jak dodała – Ten program to uzupełnienie już realizowanego przez Samorząd Województwa Mazowieckiego programu naprotechnologii. Chcemy, aby mieszkańcy Mazowsza sami wybrali, z której metody skorzystają.

 

Pary z Mazowsza w ramach programu in vitro mogą liczyć nawet na 80 proc. dofinansowania długotrwałej i kosztownej procedury. Spośród 10 klinik, które się zgłosiły, Zarząd województwa wybrał 3, w których program będzie realizowany: Medi Partners Sp. z o.o. z Warszawy, Centrum Zdrowia Warszawa Sp. o.o. i Gravida Sp. z o.o. z Płocka.

Do udziału w programie można już się zgłaszać:

– od dziś do podmiotów z Warszawy,

– od czwartku 26 września, po podpisaniu umowy, także do trzeciego wykonawcy: Gravida Sp. z o.o. z Płocka.

 

– Problem bezpłodności dotyka wielu par. Niestety nie wszystkim będziemy mogli pomóc. Przewidujemy, że z naszego programu skorzysta minimum 440 par. W przypadku, gdy do zapłodnienia dojdzie w pierwszej z trzech prób ta liczba będzie rosła – dodał z-ca dyrektora w UMWM Janusz Sobolewski.

 

Ten program samorządu województwa  będzie realizowany w latach 2019–2022. To ważna inicjatywa, dzięki której mieszkańcy Mazowsza zyskają większy dostęp do usług medycznych w zakresie leczenia niepłodności.

 

Więcej informacji jest dostępnych: na tej stronie.

Liczba wyświetleń: 758

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.