Aktualności

Dzień Otwarty w WORD Radom

2019.10.01 13:50 , aktualizacja: 2019.10.01 14:09

Autor: Monika Kuchcik (WORD Radom), Wprowadzenie: Jerzy Lipka-Wołowski

  • Uczestnicy eventu wzięli...
  • Odbyła się także...
  • Dla najmłodszych pracownicy...
  • Podczas wydarzenia...
  • Odbyło się 6 konkursów...

Prezentacja pojazdów, sprzętu i wyposażenia służb. Stoisko mazowieckiej drogówki oraz nauka udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Zajęcia treningowe i szkoleniowe, konkursy dla dzieci, młodzieży i dorosłych. W trosce o bezpieczeństwo w ruchu drogowym mieszkańców subregionu radomskiego Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Radomiu zorganizował 22 września Dzień Otwarty.

 

W tym dniu radomski WORD odwiedziło ponad 400 osób. Wielkie zainteresowanie i rozgłos w lokalnych mediach najlepiej poświadczają, jak bardzo takie wydarzenia są mieszkańcom potrzebne. Imprezie udzielił wsparcia Samorząd Województwa Mazowieckiego.

 

Edukacja i profilaktyka

 

Na program Dnia Otwartego w WORD Radom złożyło się wiele aktywności. Odbyła się prezentacja pojazdów egzaminacyjnych na kategorię B i C prawa jazdy. Miała miejsce wystawa statyczna motocykli i pojazdów zabytkowych. Zaprezentowany został samochód strażacki, z pokazem funkcjonalności sprzętu i wyposażenia. Funkcjonariusze policji udostępnili zwiedzającym stoisko mazowieckiej drogówki. Prowadzona była nauka udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

 

WORD w Radomiu zorganizował specjalną akcję profilaktyczną w zakresie bezpieczeństwa ruchu drogowego. Uczestnicy eventu wzięli udział w zajęciach na symulatorze dachowania oraz zderzenia czołowego, podczas którego mogli sobie uświadomić, czemu służy zapinanie pasów bezpieczeństwa. Uczestnicy akcji mogli również sprawdzić swoją wiedzę drogową na symulatorze jazdy samochodem i motocyklem.

Dla najmłodszych pracownicy Ośrodka przygotowali edukacyjny kącik bezpieczeństwa ruchu drogowego, podczas zajęć przypominali dzieciom i młodzieży zasady bezpiecznych zachowań na drodze.

 

Przez cały Dzień Otwarty odbyło się 6 konkursów dotyczących bezpieczeństwa ruchu drogowego dla dzieci, młodzieży i dorosłych. W każdej z kategorii konkursowych zostali wyłonieni laureaci. Nagrody zwycięzcom wręczył wicemarszałek województwa mazowieckiego Rafał Rajkowski. W ceremoniach uczestniczyli dyrektor WORD w Radomiu Marcin Ciężkowski, dyrektor Muzeum Wsi Radomskiej Ilona Jaroszek-Nowak oraz radna miejska Marta Michalska-Wilk.

Liczba wyświetleń: 424

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.