Aktualności
O polityce spójności na Uczelni Techniczno-Handlowej w Warszawie
2019.10.03 15:25 , aktualizacja: 2019.10.04 12:53
Autor: oprac. Urszula Sabak-Gąska, Wprowadzenie: Urszula Sabak-Gąska
Październik to miesiąc studentów. Z tymi rozpoczynającymi rok akademicki na Uczelni Techniczno-Handlowej im. H. Chodkowskiej w Warszawie spotkał się marszałek Adam Struzik, który wygłosił wykład inaugurujący.
Przemówienie marszałka Adama Struzika dotyczyło polityki spójności Unii Europejskiej jako podstawowego elementu funkcjonowania wspólnoty.
– Polityka spójności służy rozwojowi regionalnemu. Jej głównym celem jest zmniejszenie różnic w rozwoju krajów i regionów, co zwiększa konkurencyjność krajów członkowskich i samej Unii na globalnym rynku. Polityka spójności pomaga wyrównywać warunki ekonomiczne i społeczne regionów Unii, zwłaszcza obszarów wiejskich. W ramach programów, w których wdrażanie byliśmy zaangażowani do tej pory przeznaczonych zostało ponad 17 mld zł na projekty samorządów, przedsiębiorców, placówek naukowych, zdrowotnych, instytucji kultury, czy organizacji pozarządowych – mówił marszałek Adam Sruzik.
Marszałek życzył też wszystkim studentom wielu osiągnięć w nauce i powodzenia w działaniach na rzecz wzbogacania dorobku i umacniania prestiżu uczelni.
Uczelnia Techniczno-Handlowa im. H. Chodkowskiej może poszczycić się 27 latami działalności. Studenci kształcą się na kierunkach technicznych, menedżerskich i ekonomicznych. Baza laboratoryjna UTH oferuje studiującym przede wszystkim możliwość nabycia umiejętności praktycznych i przygotowuje absolwentów do podjęcia pracy na specjalistycznych stanowiskach wymagających wysokich kwalifikacji zawodowych. Zajęcia na kierunkach inżynieryjnych prowadzone są we własnych, profesjonalnie wyposażonych pracowniach techniki kryminalistycznej oraz laboratoriach: fizyki, metrologii, ochrony środowiska, mechaniki gruntów, logistyki, komputerowe spedycji, geodezji, silników spalinowych.
Liczba wyświetleń: 196
powrótSzanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.