Aktualności

Koncert „Jankiela” w Zakrzewie

2019.10.02 08:00 , aktualizacja: 2019.10.04 08:29

Autor: Robert Grudzień, Wprowadzenie: Urszula Sabak-Gąska

  • Starszy pan w garniturze stoi przy fortepianie i przy ustach trzyma flet. Drugi z panów gra na fortepianie Koncert grał znakomity duet...
  • Jeden z panów siedzi przy instrumencie strunowym. Za nim widać telebim z wyświetlonym obrazem, w dalszej części planu widać drugiego pana, który siedzi przy małym stoliku z mikrofonem W programie usłyszeliśmy...
  • Wypełniona sala. Ludzie siedzą na krzesłach i ze skupionymi minami patrzą przed siebie Sala widowiskowa Gminnej...

W Sali widowiskowej Gminnej Biblioteki Publicznej w Zakrzewie – w ramach projektu autorskiego Roberta Grudnia „Moniuszko i jego czasy” – odbył się niezwykły koncert „Jankiela”.

 

Grał go znakomity duet Roberta Grudnia (fortepian) i Georgija Agratiny (cymbały, fletnia pana). W programie usłyszeliśmy muzykę Stanisława Moniuszki, Fryderyka Chopina, Georgija Agratiny, Michała Kleofasa Ogińskiego. Koncertowi towarzyszyła wystawa prezentowana w roku Stanisława Moniuszki.
 

Georgij Agratina jest solistą Narodowej Orkiestry Instrumentów Ludowych oraz profesorem Akademii Muzycznej w Kijowie. Koncertował z najbardziej prestiżowymi orkiestrami symfonicznymi oraz jako solista w: Rosji, Niemczech, Francji, Kanadzie, USA, Holandii, Polsce, na Ukrainie i w Rumunii.

 

Robert Grudzień to jeden z najchętniej zapraszanych artystów w Polsce. Kompozytor, organista, pianista, producent prestiżowych koncertów, spektakli i festiwali muzycznych. Koncertował m. in. z: Teresą Żylis-Garą, Małgorzatą Walewską, Alicją Węgorzewską, Wiesławem Ochmanem, Markiem Torzewskim.
 

Bezpośrednio po koncercie gen. Stanisław Olszewski reprezentujący związek  Piłsudczyków RP wręczył Robertowi Grudniowi medal z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości.
 

Liczba wyświetleń: 120

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.