Aktualności

Nowa droga do „Matecznika Mazowsze”

2019.10.04 11:30 , aktualizacja: 2019.10.04 11:48

Autor: oprac. Jerzy Lipka-Wołowski, Wprowadzenie: Jerzy Lipka-Wołowski

  • Pamiątkowe zdjęcie na...
  • Podczas uroczystości...
  • W uroczystości...

3 października została oficjalnie otwarta nowa droga dojazdowa do siedziby Państwowego Zespołu Ludowego Pieśni i Tańca „Mazowsze” w Otrębusach. Samorząd województwa przeznaczył na inwestycję ponad 1,1 mln zł.

 

W uroczystości wzięli udział marszałek województwa Adam Struzik, burmistrz Brwinowa Arkadiusz Kosiński, radna województwa mazowieckiego Bożena Żelazowska oraz przedstawiciele samorządu. Obecni byli również pracownicy, dyrekcja i grupa uczniów szkoły podstawowej w Otrębusach.

 

– Dzisiaj otwieramy nową drogę dojazdową do matecznika naszej mazowieckiej dumy: zespołu Mazowsze. Ta inwestycja oznacza poprawę komfortu poruszania się i bezpieczeństwa wszystkich uczestników ruchu drogowego na tym terenie. To również ważny dzień dla uczniów szkoły podstawowej w Otrębusach, którzy będą teraz bezpieczniej docierać na zajęcia – podkreślił marszałek Adam Struzik, który następnie podarował wszystkim obecnym kamizelki i zestawy odblaskowe.

 

Nowa droga dojazdowa do kompleksu obiektów PZLPiT „Mazowsze” w Otrębusach powstała w wyniku przebudowy i rozbudowy dróg gminnych: ul. Piaseckiego, ul. Poziomki i ul. Malinowej od drogi wojewódzkiej DW 720 (ul. Natalińska) do skrzyżowania z ul. Świerkową. Całkowita wartość inwestycji wyniosła ponad 2,1 mln zł. Samorząd Województwa Mazowieckiego dofinansował przedsięwzięcie kwotą ponad 1,1 mln zł. Pozostałe środki pochodzą z budżetu Gminy Brwinów.

Liczba wyświetleń: 331

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.