Aktualności

Nowe karetki dla Płocka

2019.10.04 13:45 , aktualizacja: 2019.10.08 14:53

Autor: Biuro Prasowe, Wprowadzenie: Dorota Łucja Cichocka

  • Rząd karetek na parkingu Pobierz: Rząd karetek na parkingu Do płockiego pogotowia...
  • Momennt przekazania kluczyków Pobierz: Momennt przekazania kluczyków Karetki przekazał marszałek...
  • Zbiorowe zdjęcie uczestników uroczystości. Pobierz: Zbiorowe zdjęcie uczestników uroczystości. W uroczystym przekazaniu...
  • Zaparkowana karetka Pobierz: Zaparkowana karetka Samorząd Mazowsza...

Samorząd Mazowsza przeznaczył ponad 3,4 mln zł n zakup siedmiu nowych ambulansów dla  SPZOZ Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego i Transportu Sanitarnego w Płocku.

 

W uroczystym przekazaniu pojazdów wzięli udział m.in. marszałek Adam Struzik i wicemarszałek Wiesław Raboszuk.

 

Inwestycja w zdrowie i życie

– W pracy ratowników medycznych liczą się przede wszystkim wiedza i czas. Bo im szybciej dotrą do pacjenta, tym mają większą szansę na udzielenie pomocy, a często nawet uratowanie życia. Dlatego inwestowanie w nowoczesne karetki i profesjonalny sprzęt to dla nas priorytet – podkreśla Adam Struzik, marszałek województwa mazowieckiego.

Nowoczesny sprzęt

Dzięki wsparciu samorządu województwa mazowieckiego do płockiego pogotowia trafiło siedem nowych ambulansów sanitarnych typu C marki Volkswagen Crafter. Każdy jest wyposażony w najnowszej generacji sprzęt medyczny m.in.: defibrylator transportowy z opcją teletransmisji danych, urządzenie do mechanicznej kompresji klatki piersiowej, transporter i nosze, krzesełko transportowe, respirator transportowy, deskę ortopedyczną z pasami i unieruchomieniem głowy oraz pompę infuzyjną. Karetki będą obsługiwać Płock i okoliczne powiaty: płocki, gostyniński, sierpecki oraz sochaczewski.

 

Nowe ambulanse to przede wszystkim podniesienie zdolności operacyjnej oraz jakości świadczonych usług medycznych. To także większy komfort pracy zespołów ratownictwa medycznego.

Liczba wyświetleń: 430

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.