Aktualności

Nowe ambulanse w Siedlcach

2019.10.10 12:00 , aktualizacja: 2019.10.10 12:19

Autor: Rafał Bobrowski (OR), Wprowadzenie: Urszula Sabak-Gąska

  • Trzy karetki stoją na placu w rzędzie. O środkową oparta jest wielka tablica informująca o współfinansowaniu zakupu przez samorząd Zakup ambulansów...
  • Janina Ewa Orzełowska stoi, w prawym ręku trzyma mikrofon, do którego mówi. Za nią jest baner instytucji Członek zarządu województwa...
  • Wnętrze ambulansu widoczne od środka. Widać część łóżka i otwarte drzwi, w których stoi Janina Ewa Orzełowska i zagląda do środka W karetkach znajduje się...

Stacja pogotowia ratowniczego „RM MEDITRANS” w Siedlcach ma nowe karetki. Samorząd Województwa Mazowieckiego na ich zakup przeznaczył blisko 1,3 mln zł. W uroczystym przekazaniu ambulansów uczestniczyła członek zarządu województwa Janina Ewa Orzełowska.

 

Trzy nowe ambulanse spełniają najwyższe standardy bezpieczeństwa i wyposażenia. Dwa z nich to karetki typu S, a jedna to karetka terenowa typu P z napędem na cztery koła. Na wyposażeniu jednej z nich znajduje się także aparat USG. Pozwoli to na dokładniejsze zdiagnozowane pacjentów po ciężkich urazach już w drodze do szpitala.

– Dzięki tej inwestycji mieszkańcy Siedlec i okolicznych powiatów, mogą liczyć na pomoc medyczną o naprawdę wysokich standardach. Przekazaliśmy teraz trzy najnowocześniejsze i specjalistyczne ambulanse. Warto jednak przypomnieć, że w sumie samorząd województwa przekazał 30 takich pojazdów służbom z terenu całego naszego województwa. Jednym z naszych głównych zadań jest wspieranie służby zdrowia poprzez zapewnienie najnowocześniejszych technologii i sprzętu, które poprawią jakość opieki, a także warunki i komfort pracy lekarzy oraz ratowników medycznych – podkreśliła członek zarządu województwa mazowieckiego Janina Ewa Orzełowska.

Karetki trafiły na stan „RM MEDITRANS” w Siedlcach, ale zostaną rozdysponowane na tzw. miejsca wyczekiwania zespołu ratownictwa medycznego w Kałuszynie, Mokobodach i Hołubli (ambulans terenowy). W wydarzeniu udział wzięli, poza członek zarządu Janiną Ewą Orzełowską, dyrektor delegatury Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego w Siedlcach Magdalena Sałata, prezes „RM MEDITRANS” Leszek Szpakowski oraz mieszkańcy Siedlec.

 

Liczba wyświetleń: 483

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.