Aktualności

Karetki dla Radomia

2019.10.10 15:05 , aktualizacja: 2019.10.11 10:44

Autor: oprac. WKZ, Wprowadzenie: Iwona Dybowska

Na pierwszym planie widać mężczyznę stojącego bokiem w ubraniu ratownika medycznego. Na drugim - stojących przodem do niego Rafała Rajkowskiego i Wiesława Ruszczyka Nowe karetki z pełnym...
przy chodniku w rzędzie stoją nowe karetki widoczne z boku. Na końcu chodnika widać budynek, przed którym stoi niebieski namiot Samorząd województwa...

Blisko 2,5 mln zł przeznaczył samorząd Mazowsza na zakup karetek, które trafią do Radomskiego Pogotowia Ratunkowego.

 

To dobra wiadomość dla mieszkańców południowego Mazowsza. W sumie do Radomskiej Stacji Pogotowia Ratunkowego trafiło pięć karetek, które kosztowały łącznie 3,3 mln zł. Samorząd województwa przeznaczył na zakup niemal 2,5 mln zł, reszta pochodziła z budżetu miasta. W ramach tej puli zakupionych zostało pięć ambulansów medycznych typu C wraz z pełnym wyposażeniem (sprzęt i aparatura medyczna).

W uroczystym przekazaniu karetek wziął udział m.in. wicemarszałek województwa mazowieckiego Rafał Rajkowski.

– Sprawne karetki i nowoczesny sprzęt to inwestycje, na które nie powinno brakować środków. Szybkość dotarcia na czas i możliwość udzielenia niezbędnej pomocy to czynniki często decydujące o ludzkim życiu. Dlatego cieszę się, że oddajemy kolejne karetki do dyspozycji pacjentów. Ochrona zdrowia i życia mieszkańców jest dla samorządu Mazowsza najważniejsza - powiedział wicemarszałek.

Liczba wyświetleń: 331

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.