Aktualności

Piękne i serdeczne – takie jest Mazowsze!

2019.10.15 10:20 , aktualizacja: 2019.10.16 10:45

Autor: Biuro Prasowe, Wprowadzenie: Dorota Łucja Cichocka

  • Wnętrze młyna Urszula Frydrych „Deus ex...
  • Onka starejm chałupy Krzysztof Szczepański „Bo...
  • Chałupa wśród drzew Daniel Kosiński „Nasze...
  • Dwie chałupy nad wodą Maciej Jóźwiak „Wsi...

 

XIV edycja konkursu fotograficznego „Mazowsze bliskie sercu” odbywała się pod hasłem Serdeczne Mazowsze. Marszałek Adam Struzik wręczył nagrody laureatom podczas XX jubileuszowej gali Nagrody Marszałka.

 

Najlepsi

Spośród prac zgłoszonych do konkursu najlepsze okazało się zdjęcia Urszuli Frydrych „Deus ex machina”, Krzysztofa Szczepańskiego „Bo każdy z nas ma swoje okno, przez które spogląda na świat” oraz Daniela Kosińskiego „Nasze życie”.

 

Laureaci otrzymali nagrody w postaci bonów podarunkowych do sieci sklepów fotograficznych – I miejsce –1 800 zł, II  – 1 500 zł, a III – 1 200 zł. Nagroda publiczności trafiła do Macieja Jóźwiaka za zdjęcie  „Wsi spokojna” (bon podarunkowy do sieci sklepów fotograficznych 1 200 zł).

 

Serdeczne Mazowsze

Temat tegorocznej edycji nawiązywał do serdeczności i gościnności mieszkańców, jak i samego regionu. Konkurs był skierowany do osób, które mieszkają lub uczą się na Mazowszu, znają ludzi i miejsca, które warto pokazać innym i – co ważne – potrafią zrobić to za pośrednictwem fotografii.

 

– Uczestnikom naszego konkursu udało się pokazać, że Mazowsze jest serdeczne! Świetne zrozumienie tematu, inspirujące pomysły wsparte doskonałą techniką tak można ocenić prace, które w tym roku zaproponowali uczestnicy konkursu. Jurorzy nie mieli łatwego zadania, wybierając najlepsze zdjęcia – mówi Izabela Stelmańska, zastępca dyrektora Departamentu Kultury, Promocji i Turystyki.

 

W pierwszym etapie konkursu jury wybrało 10 wyróżniających się prac, których autorzy wzięli udział w warsztatach fotograficznych organizowanych wspólnie z Akademią Sztuk Pięknych w Warszawie. W drugim – spośród zdjęć wykonanych przez uczestników warsztatów jury wybrało trzy najlepsze.

 

Liczba wyświetleń: 342

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.