Aktualności

Ponad 8,4 mln zł z UE na ochronę przed powodzią w Dolinie Iłowsko-Dobrzykowskiej

2019.10.18 10:55 , aktualizacja: 2019.10.18 11:35

Autor: Biuro Prasowe, Wprowadzenie: Agnieszka Stabińska

Członek zarządu województwa mazowieckiego Elżbieta Lanc i dyrektor Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej w Warszawie Robert Chciuk trzymają w ręku symboliczny czek i podpisaną umowę Członek zarządu województwa...
Umowy podpisują przedstawiciele samorządu Mazowsza i beneficjent Decyzją Zarządu Województwa...

Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie otrzyma wsparcie na remont i modernizację pompowni Arciechów w gminie Iłów. Dzięki zabezpieczeniu przeciwpowodziowemu poprawi się bezpieczeństwo mieszkańców 5 gmin: Słubice, Sanniki, Młodzieszyn, Rybno i Iłów.

 

Decyzją Zarządu Województwa Mazowieckiego projekt otrzyma ponad 8,4 mln zł dofinansowania z RPO WM 2014–2020. Umowę podpisali członek zarządu województwa Elżbieta Lanc oraz dyrektor Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej w Warszawie Robert Chciuk.

 

Zadaniem wybudowanej w 1972 r. pompowni Arciechów jest utrzymanie możliwości regulacji poziomu wody w zlewniach rzeki Jeżówki i Kanału H. W ten sposób można skutecznie zapobiegać powodziom i minimalizować ich skutki. Przy wsparciu unijnego dofinansowania pompownia, która przez ostatnie 22 lata eksploatowana była bez remontu, przejdzie kompleksową modernizację. Inwestycja obejmie zmiany technologiczne, m.in. wymianę pomp i armatury, układu sterowania i automatyki, instalacji elektrycznych, założenie układów monitorujących stany wód i pracę pomp, a także montaż napędów elektrycznych zasuw na przepuście wałowym. Zaplanowane zostały również prace budowlane, wymiana instalacji elektrycznych, a także wymiana i naprawa ogrodzenia oraz remont dróg wewnętrznych.

 

Realizacja projektu oznacza przede wszystkim większe bezpieczeństwo mieszkańców i zabezpieczenie przed powodziami terenów rolniczych. Modernizacja pompowni sprawi również, że stanie się ona tańsza w utrzymaniu i bardziej przyjazna środowisku.

Liczba wyświetleń: 290

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.