Aktualności

Współpraca ze Stanem Nevada

2019.10.22 08:55 , aktualizacja: 2019.10.22 15:26

Autor: Opr. Sylwia Sztark (RF), Wprowadzenie: Dorota Mądral

  • Męzczyzna z mikrofonem przemawia do zgromadzonych siedzących przy stołach Z marszałkiem Adamem...
  • Zdjęcie grupowe upamiętniające spotkanie Kilkunastoosobowa delegacja...
  • Na pierwszym planie widać grupę uczestników spotkania siedzących przy stołach, w tle stoi mężczyzna przemawiający przez mikrofon Współpraca ze Stanem Nevada...
  • Uczestnicy delegacji siedzący przy stołach podczas spotkania Zagraniczna delegacja...

Adam Struzik marszałek województwa mazowieckiego spotkał się z kilkunastoosobową delegacją Uniwersytetu Stanu Nevada w Reno. W spotkaniu uczestniczyli także Marcin Wajda, dyrektor Departamentu Rozwoju Regionalnego i Funduszy Europejskich oraz Aleksandra Hanzel, zastępca dyrektora ds. Gospodarki i Współpracy Zagranicznej.

 

W skład delegacji weszły nie tylko władze Wydziału Ekonomii, ale również profesorowie i studenci. Delegacja przebywała w Polsce w związku ze współpracą Uniwersytetu ze Szkołą Główną Handlową w Warszawie. Goście wezmą udział w II sympozjum naukowym, organizowanym przy wsparciu Narodowej Agencji Wymiany Akademickiej w ramach projektu „New Economy Lab”. Zostanie ono poświęcone zagadnieniom: przedsiębiorczości, rozwoju gospodarczego oraz polityk publicznych.

 

– Cieszę się, że współpraca Mazowsza ze Stanem Nevada rozwija się na wielu ważnych dla obydwu stron płaszczyznach. Szczególnie istotne dla samorządu województwa jest zaangażowanie w promocję innowacji i nowatorskich rozwiązań. Warto podkreślić, że dzięki naszej współpracy dwa start-upy z Mazowsza wezmą udział w programie akceleracyjnym Nevada-Mazovia Acceleration Bridge – powiedział marszałek Adam Struzik.  

Laureaci konkursu organizowanego przez samorząd województwa „Startuj z Mazowsza”:

3D Motion Controls sp. z o. o. – start-up nagrodzony za kontroler 3D – narzędzie ułatwiające pracę w 3D, które jest bezprzewodowe oraz posiada możliwość badania ruchu dłoni, co pozwala na znacznie łatwiejszy i bardziej intuicyjny sposób projektowania trójwymiarowego;

Microlens sp. z o. o. docenione za najmniejsze mikrosoczewki nGRIN na świecie, umożliwiające miniaturyzację istniejących urządzeń optoelektronicznych.

 

Współpraca ze Stanem Nevada

Marszałek przedstawił delegacji województwo mazowieckie oraz jego potencjał naukowy i ekonomiczny. Scharakteryzował nasz region w kontekście polskim oraz europejskim. Zwrócił też uwagę na rangę i skalę przemian społeczno–gospodarczych w ostatnich 30 latach, a przede wszystkim tych, które nastąpiły po wstąpieniu Polski do Unii Europejskiej. Prezentacja na temat polityki spójności, jako instrumentu wyrównującego różnice społeczno-polityczne na Mazowszu, spotkała się z dużym zainteresowaniem słuchaczy.

 

Bliska współpraca województwa mazowieckiego ze Stanem Nevada jest wynikiem podpisanego w 2018 r. Listu Intencyjnego oraz Programu Współpracy w zakresie wspierania młodych innowacyjnych przedsiębiorstw.

 

Liczba wyświetleń: 295

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.