Aktualności

Wyremontowany oddział w ciechanowskim szpitalu otwarty dla pacjentów

2019.10.28 11:45 , aktualizacja: 2019.10.28 12:10

Autor: Biuro Prasowe UMWM, Wprowadzenie: Jerzy Lipka-Wołowski

  • W uroczystym otwarciu...
  • W zmodernizowanym oddziale...
  • Zakupione zostały...
  • Zmodernizowany Oddział...
  • Pamiątkowe zdjęcie po...

W Specjalistycznym Szpitalu Wojewódzkim w Ciechanowie dobiegła końca modernizacja Oddziału Chirurgii Urazowo-Ortopedycznej. Szpital zyskał nie tylko odnowione pomieszczenia, ale też nowy sprzęt i wyposażenie. Inwestycja była możliwa dzięki 3,4 mln zł przyznanym przez Samorząd Województwa Mazowieckiego. W uroczystym otwarciu 25 października wziął udział marszałek Adam Struzik.

 

– Zdajemy sobie sprawę, że wszyscy pacjenci powinni mieć dostęp nie tylko do specjalistycznej opieki medycznej, ale też nowoczesnego sprzętu i otoczenia sprzyjającego powrotom do zdrowia. Staramy się, aby w naszych placówkach pomoc medyczna świadczona była na najwyższym poziomie, a chorzy w komfortowych warunkach odzyskiwali siły, dlatego tym razem na remont ciechanowskiego szpitala udało nam się wygospodarować 3,4 mln zł – podkreśla marszałek Adam Struzik.

 

Zmodernizowany Oddział Chirurgii Urazowo-Ortopedycznej w Specjalistycznym Szpitalu Wojewódzkim w Ciechanowie ma powierzchnię 750 m2. Znajdują się tam gabinety zabiegowe, gipsownia, nowoczesna sala obserwacyjna i sale chorych wraz z łazienkami. Na całym oddziale wykonano instalacje hydrauliczne, grzewcze, wentylacyjne, teletechniczne oraz informatyczne i instalacje gazów medycznych. Po przeprowadzonym remoncie oddział przygotowany jest do hospitalizacji 25 pacjentów.

 

– Otwarcie odnowionego oddziału i wyremontowanych gabinetów w ciechanowskim szpitalu oznacza nie tylko bardziej przyjazne sale i pomieszczenia, ale przede wszystkim większe bezpieczeństwo i komfort pacjentów. Dzięki inwestycji na oddziale jednocześnie może być hospitalizowanych aż 25 osób – mówi członek zarządu województwa Elżbieta Lanc.

 

Ponadto szpital zyskał też nowy sprzęt i wyposażenie. Zakupione zostały nowoczesne łóżka z szafkami, stoły zabiegowe, lampy, aparat USG, wiertarkę ortopedyczną, a także inny niezbędny sprzęt i aparaturę medyczną oraz wyposażenie.

Liczba wyświetleń: 540

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.