Aktualności

W trosce o rozwój dróg na Mazowszu

2019.10.28 15:00 , aktualizacja: 2019.10.28 15:17

Autor: oprac. Urszula Sabak-Gąska, Wprowadzenie: Urszula Sabak-Gąska

  • Marszałek Adam Struzik...
  • Dyplom wręczył radny...
  • Stowarzyszenie jednoczy...

Z okazji 25. jubileuszu powstania ciechanowski oddział SITK zorganizował konferencję naukowo-techniczną „Odwodnienie dróg”. W wydarzeniu wziął udział marszałek Adam Struzik, który wręczył zasłużonym pracownikom Dyplom Pamiątkowy Pro Masovia. Obecny był także radny województwa Konrad Wojnarowski.

 

Stowarzyszenie wspiera rozwój transportu, ochronę środowiska oraz innowacyjność w transporcie i komunikacji. Dba też o ochronę zabytków transportu i upamiętnia ich twórców. Prowadzi m.in. działalność informacyjno-edukacyjną.

– Gratuluję jubileuszu i kontynuowania tradycji Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Komunikacji RP. Rozwój infrastruktury drogowej jest priorytetem dla Samorządu Województwa Mazowieckiego i, co warto podkreślić, na tego typu inwestycje w budżecie województwa zarezerwowana jest najwyższa kwota. Na Mazowszu mamy ponad 3 tys. km dróg wojewódzkich, co stanowi ponad 6 proc. dróg publicznych. Stan infrastruktury drogowej jest kluczowym czynnikiem, który stymuluje wzrost gospodarczy i podnosi atrakcyjność terenów inwestycyjnych. Spójna sieć oraz dobra jakość dróg zapewniają szybki i bezpieczny transport, a mieszkańcom dostęp do ośrodków kulturalnych, instytucji publicznych, terenów turystycznych i wiejskich – mówił marszałek Adam Struzik.

Stowarzyszenie Inżynierów i Techników Komunikacji RP powstało w 1946 r. i nawiązywało do tradycji międzywojennych organizacji technicznych: Związku Polskich Inżynierów Kolejowych, Zrzeszenia Pracowników Administracji Technicznej PKP, Zrzeszenia Techników Kolejowych RP, Związku Inżynierów Drogowych RP, Stowarzyszenia Członków Polskich Kongresów Drogowych i Ligi Drogowej.

 

Stowarzyszenie jednoczy wszystkich inżynierów i techników komunikacji oraz inne osoby, mające staż pracy i doświadczenie zawodowe w dziedzinie  komunikacji  lub w dziedzinach pokrewnych.

 

 

Liczba wyświetleń: 408

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.