Aktualności

1,5 mln zł na wymianę pieców w Ostrołęce

2019.11.04 13:35 , aktualizacja: 2019.11.04 13:56

Autor: Biuro Prasowe UMWM, Wprowadzenie: Jerzy Lipka-Wołowski

  • Dzięki unijnemu wsparciu...
  • Symboliczny czek podpisuje...
  • Symboliczny czek podpisuje...

Ostrołęka stawia na ekologię i czyste powietrze. Dzięki wsparciu z UE przyznanemu przez Samorząd Województwa Mazowieckiego w pięciu budynkach socjalnych wymienione zostaną piece. Dodatkowo w czterech z nich przeprowadzona będzie termomodernizacja. Decyzją zarządu województwa projekt otrzyma blisko 1,5 mln zł dofinansowania w ramach RPO WM 2014–2020 oraz budżetu państwa.

 

Umowę w tej sprawie podpisali 4 listopada przedstawiciele zarządu województwa mazowieckiego Elżbieta Lanc i Janina Ewa Orzełowska oraz prezydent miasta Ostrołęki Łukasz Kulik. W spotkaniu uczestniczył także radny województwa mazowieckiego Mirosław Augustyniak.

 

Dzięki unijnemu wsparciu w 5 wielorodzinnych budynkach socjalnych w Ostrołęce wykonana zostanie kompleksowa wymiana nieefektywnego ekologicznie systemu grzewczego, m.in. pieców kaflowych i westfalek, na niskoemisyjne nowoczesne urządzenia. Modernizacja obejmie budynki znajdujące się przy ul. Sienkiewicza 46 i 48 oraz przy ul. Padlewskiego 51A, 51B i 51C. Budynki przy ul. Sienkiewicza podłączone zostaną do centralnego ogrzewania, natomiast budynki przy ul. Padlewskiego do istniejącej sieci gazowej. Poza wymianą pieców 4 z nich przejdą termomodernizację.

 

Realizacja projektu przyczyni się do zmniejszenia zanieczyszczeń powietrza, ograniczenia emisji gazów cieplarnianych i pyłów powstałych w wyniku spalania paliw kopalnych, a także spowoduje obniżenie kosztó energii cieplnej i elektrycznej.

 

O RPO WM 2014–2020

 

Mazowsze ma do dyspozycji ponad 8 mld zł z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014–2020, skierowane głównie do samorządów, przedsiębiorców, sektora naukowego i pozarządowego. Szczegółowe informacje o możliwościach pozyskania unijnego dofinansowania dostępne są na stronie oraz w tej zakładce.

Za ogłaszanie konkursów odpowiada Mazowiecka Jednostka Wdrażania Programów Unijnych oraz Wojewódzki Urząd Pracy w Warszawie. Maksymalne dofinansowanie wynosi 80 proc. wartości projektu. Dotychczas ogłoszono ponad 170 konkursów i naborów pozakonkursowych, w ramach których beneficjenci z Mazowsza uzyskali ponad 6 mld zł dofinansowania.

Liczba wyświetleń: 298

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.