Aktualności

Nowe hospicjum powstanie w Bramkach (gm. Błonie)

2019.11.06 15:45 , aktualizacja: 2019.11.07 14:23

Autor: Opr. na podst. zebr. mat., Wprowadzenie: Jerzy Lipka-Wołowski

  • Samorząd Województwa...
  • Parterowy budynek...
  • Umowę podpisał starosta...
  • Umowę w imieniu samorządu...

Nowa placówka opieki paliatywnej dla pacjentów z terenu zachodniego Mazowsza zostanie zbudowana w Bramkach (gm. Błonie, pow. warszawski zachodni). Niezwykle ważną i potrzebną inwestycję Samorząd Województwa Mazowieckiego dofinansuje kwotą 4 mln zł. W siedzibie Starostwa Powiatu Warszawskiego Zachodniego w Ożarowie 6 listopada umowę w tej sprawie podpisali marszałek Adam Struzik i starosta Jan Żychliński.

 

Wybrana lokalizacja ma korzystne warunki komunikacyjne, z zachowaniem niezbędnego dla tego typu placówki spokojnego otoczenia w bliskości przyrody. W ścisłym sąsiedztwie inwestycji znajduje się rozległy park oraz Dom Pomocy Społecznej, jak również warsztaty terapii zajęciowej, z którymi hospicjum będzie mogło współpracować.

 

Autorem projektu obiektu jest architekt Grażyna Marciszewska. Parterowy budynek, składający się z połączonych pięciu brył, przeznaczony będzie dla 32 pacjentów wymagających stałej, specjalistycznej i profesjonalnej opieki medycznej typu paliatywnego, w 1- i 2-osobowych pokojach. Inwestycja przewiduje budowę budynku hospicjum wraz z pełną infrastrukturą techniczną budową dróg i ciągów pieszych, 40 nowych miejsc parkingowych oraz realizację nowych terenów zielonych o funkcji parkowej. Zapewnione zostaną przyłącza dla potrzeb elektrowni fotowoltaicznej o mocy 1,0 MW oraz przyłącza dla pompy ciepła.

 

Został już ogłoszony przetarg w celu wyłonienia wykonawcy. Inwestycja, której koszt ma wynieść 15,79 mln zł, w większości zostanie sfinansowana ze środków pochodzących z budżetu powiatu warszawskiego zachodniego. Zakończenie realizacji zaplanowano na koniec 2022 r.

Liczba wyświetleń: 465

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.