Aktualności

OSP w Wyrozębach z dofinansowaniem na zakup specjalistycznego wozu

2019.11.08 13:10 , aktualizacja: 2019.11.08 15:33

Autor: Rafał Bobrowski (OR), Wprowadzenie: Jerzy Lipka-Wołowski

  • Pamiątkowa fotografia...
  • Występująca w imieniu...
  • Przedstawiciele władz...

Samorząd Województwa Mazowieckiego dofinansuje Ochotnicza Straż Pożarną w Wyrozębach (pow. sokołowski) kwotą 100 tys. zł, z przeznaczeniem na zakup specjalistycznego wozu ratowniczo-gaśniczego. 7 listopada w budynku urzędu gminy w Repkach umowę w tej sprawie podpisała członek zarządu województwa Janina Ewa Orzełowska.

 

Dzięki samorządowemu wsparciu strażacy z ochotniczej jednostki w Wyrozębach zakupią specjalistyczny wóz. Dodatkowe wyposażenie umożliwi druhom sprawne wykonywanie czynności ratowniczych i pożarniczych, przyczyniając się do poprawy bezpieczeństwa oraz ochrony zdrowia i życia mieszkańców gminy Repki i okolicznych miejscowości.

 

– Strażacy z jednostki w Wyrozębach wykazują się wielkim zaangażowaniem dla mieszkańców. Z tym większym przekonaniem samorząd województwa podjął decyzję o przyznaniu dofinansowania. Mam nadzieję, że nowy specjalistyczny sprzęt wydatnie usprawni druhom ochotnikom niesienie pomocy mieszkańcom – podkreślała członek Zarządu Województwa Janina Ewa Orzełowska.

 

Jednostka OSP Wyrozęby jako jedna z trzech na terenie gminy Repki należy do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego. Strażacy średnio 20 razy w roku biorą udział w różnego rodzaju akcjach. Dotychczas ochotnicy dysponowali starym sfatygowanym już autem. Całkowity koszt nowego wozu typu MAN to ponad 840 tys. zł. Będzie to pierwsze nowe auto, jakie trafi do jednostki od kilkudziesięciu lat, dodatkowo wyposażone w nowoczesny sprzęt, którego dotychczas strażakom brakowało. Poza wsparciem ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego zakup nowego wozu możliwy jest również dzięki dofinansowaniu, jakie jednostka otrzymała m.in. NFOŚiGW, z WFOŚiGW, Komendy Głównej PSP i Fundacji Lotos. Samorząd gminy Repki z własnych środków do zakupu wozu dołoży 150 tys. zł.

Liczba wyświetleń: 251

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.