Aktualności

Ponad 3,6 mln z budżetu Mazowsza na rozbudowę szkoły w Siennie

2019.11.12 10:35 , aktualizacja: 2019.11.12 15:58

Autor: Dominika Adamiec (OR), Wprowadzenie: Jerzy Lipka-Wołowski

  • Umowę na dofinansowanie...
  • Wicemarszałek województwa...
  • Występuje wicemarszałek...
  • Występuje wójt gminy Sienno...
  • Podpisaniu umowy...

Dzięki wsparciu finansowemu Samorządu Województwa Mazowieckiego Szkoła Muzyczna I stopnia w Siennie (pow. lipski) uzyska nowoczesną salę koncertową i 7 nowych sal ćwiczeniowych dla poszczególnych sekcji instrumentów. Umowę na dofinansowanie inwestycji kwotą ponad 3,6 mln zł podpisali 8 listopada wicemarszałek województwa Rafał Rajkowski oraz wójt gminy Sienno Mariusz Strąk.

 

– Szkoła Muzyczna I stopnia w Siennie funkcjonuje w prowizorycznych warunkach od 2016 r. Dla jej potrzeb przystosowano sale lekcyjne w budynku Zespołu Szkół Ogólnokształcących. Aktualnie wiedzę zdobywa tu 96 uczniów w sześciu oddziałach: trzech dziecięcych i trzech młodzieżowych. Samorząd lokalny długo zabiegał o pomoc finansową na rozbudowę szkoły, również w ministerstwie, skąd jednak uzyskał skromne wsparcie. Jako Samorząd Województwa Mazowieckiego postanowiliśmy pomóc, uznając, że nowoczesna szkoła muzyczna tej wspaniałej, utalentowanej młodzieży z Sienna jest bezwzględnie potrzebna – podkreślił wicemarszałek Rafał Rajkowski.

 

Samorząd województwa mazowieckiego przekaże 3,6 mln zł na rozbudowę placówki. Całkowity koszt inwestycji to 6,1 mln zł. Najpilniejszą potrzebą, którą szkoła będzie mogła zrealizować, jest budowa kameralnej sali koncertowej wraz z zapleczem sanitarno-technicznym, która pomieści aż 260 osób. Powstanie także 7 nowych sal ćwiczeniowych dla poszczególnych sekcji instrumentów. Dzięki inwestycji młodzi muzycy będą mogli szlifować i prezentować swój talent szerszej publiczności.

 

Gmina Sienno otrzymała dofinansowanie w ramach „Instrumentu zadań ważnych dla równomiernego rozwoju województwa mazowieckiego”. W ramach tego programu gminy i powiaty otrzymały wsparcie na realizację zadań wieloletnich, na drogi powiatowe i gminne, na edukację oraz kulturę. Samorząd Mazowsza przeznaczył na ten cel ze swojego budżetu w sumie ponad 57 mln zł, z czego w tym roku przekazanych zostanie blisko 30 mln zł.

Liczba wyświetleń: 306

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.