Aktualności

Pracownia językowa na miarę XXI wieku

2019.11.14 14:25 , aktualizacja: 2019.11.14 14:38

Autor: Agnieszka Pazio (OR), Wprowadzenie: Jerzy Lipka-Wołowski

  • Uczniowie już wiedzą, jak...
  • Nowe wyposażenie pracowni...
  • Symboliczny, uroczysty...

Szkoła Podstawowej nr 1 im. Jana Dobrogosta Krasińskiego w Węgrowie otrzymała nowocześnie wyposażoną pracownię językową. Inwestycja była możliwa dzięki wsparciu Samorządu Województwa Mazowieckiego, w ramach ,,Mazowieckiego Programu Dofinansowania Pracowni Informatycznych i Językowych”. W uroczystej inauguracji udział wzięła członek zarządu województwa Elżbieta Lanc.

 

Nowa pracownia – efektywne nauczanie

 

Pracownia językowa została wyposażona w 20 profesjonalnych stanowisk dla uczniów, w skład których wchodzą: pulpity dotykowe, dotykowe tableto-laptopy z dostępem do internetu i z podłączeniem do komputera nauczyciela oraz zestawy słuchawkowe z mikrofonami. Każdy uczeń ma do dyspozycji przestronne stanowisko oraz wygodnie profilowane siedzisko. W zestawie jest komputer stacjonarny z dotykowym monitorem dla nauczyciela umieszczonym w biurku, centralka do obsługi słuchawek i mikrofonów, dwa zestawy słuchawek z mikrofonem dla nauczyciela, a także switch (przełącznik sieciowy) służący przekazywaniu połączenia internetowego dla uczniów. W sali zainstalowana została klimatyzacja. Całość gwarantuje profesjonalne wsparcie w nauczaniu języków obcych. W pracowni można również przeprowadzać zajęcia z informatyki i zajęć komputerowych.

 

– Nowe wnętrze odpowiednio wyposażonej pracowni to nie tylko nowe laptopy czy zestawy słuchawkowe. To przede wszystkim nowa jakość kształcenia. Uczniowie mogą w końcu skorzystać z nowoczesnych metod i form nauki języków obcych. Bardzo się cieszę, że jako samorząd Mazowsza przyczyniliśmy się do zapewnienia uczniom i nauczycielom odpowiednich warunków do zdobywania i przekazywania wiedzy młodemu pokoleniu z Węgrowa. To przedsięwzięcie pokazuje, jak ważny dla naszych małych wspólnot może być i jest autorski program wsparcia samorządu Mazowsza, bez którego ta inwestycja nie mogłaby być zrealizowana – zaznaczyła członek zarządu województwa Elżbieta Lanc.

 

Całkowity koszt projektu wyniósł 100 tys. zł. Samorząd Mazowsza w ramach ,,Mazowieckiego Programu Dofinansowania Pracowni Informatycznych i Językowych” przekazał 49 tys. zł. Pozostałą kwotę wydatkowało miasto Węgrów.

 

– To wspaniałe, że dzięki wsparciu Samorządu Województwa Mazowieckiego uczniowie będą mogli zdobywać wiedzę w tak nowoczesnej pracowni. Jej wykorzystanie sprawi, że świat stanie przed nimi otworem! Znajomość języka w połączeniu z nowoczesną komunikacją czyni świat globalną wioską – podkreślił burmistrz Węgrowa Paweł Marchela.

Liczba wyświetleń: 372

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.