Aktualności

Otwarcie drogi powiatowej Trzylatków–Kozietuły

2019.11.15 13:45 , aktualizacja: 2019.11.15 16:18

Autor: Opr. na podst. zebr. mat., Wprowadzenie: Jerzy Lipka-Wołowski

  • W uroczystym otwarciu...
  • Uroczyste otwarcie...
  • Występuje marszałek Adam...

Droga powiatowa nr 1614W Trzylatków–Kozietuły wreszcie wyremontowana! Na ten cel Samorząd Województwa Mazowieckiego przekazał prawie 1,9 mln zł. Dzięki inwestycji odcinek drogi Bielany–Kozietuły zyskał nową nawierzchnię. W uroczystym otwarciu zmodernizowanej drogi 14 listopada uczestniczyli marszałek Adam Struzik oraz radny województwa mazowieckiego Leszek Przybytniak.

 

– To bardzo wyczekiwana inwestycja – w sąsiedztwie jest wiele lokalowych firm usługowych, produkcyjnych oraz instytucji użyteczności publicznej. Środki własne powiatu i gmin nie pozwalały na kompleksowe wykonanie modernizacji tej drogi. To ważny węzeł komunikacyjny. Droga ma znaczenie ponadlokalne, posiada powiązanie komunikacyjne z drogami wojewódzkimi nr 725 oraz nr 728. Od dziś mieszkańcy będą mogli swobodnie podróżować między województwami: mazowieckim, łódzkim i świętokrzyskim – podkreślił marszałek Adam Struzik.

 

Przebudowa drogi polegała na wykonaniu jezdni o nawierzchni bitumicznej o szerokości 6 m i łącznej długości 2350 mb, z obustronnym ustawieniem oporników betonowych zatopionych. W ramach przebudowy powstały obustronne pobocza z destruktu o szerokości 1 m oraz odwodnienie powierzchniowe. Inwestycja obejmowała również wykonanie oznakowania poziomego i pionowego.

 

Inwestycja była w 60 proc. współfinansowana z budżetu samorządu Mazowsza. Pozostała kwota pochodziła z budżetów Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego, powiatu grójeckiego, gmin Błędów i Mogielnica oraz z firmy RAJPOL. Całkowity koszt inwestycji wynosi 3,15 mln zł.

 

Powiat grójecki otrzymał na ten cel od Samorządu Województwa Mazowieckiego dofinansowanie w ramach „Instrumentu zadań ważnych dla równomiernego rozwoju województwa mazowieckiego”. W ramach tego programu gminy i powiaty otrzymały wsparcie na realizację zadań wieloletnich, na drogi powiatowe i gminne, na edukację oraz kulturę. Samorząd Mazowsza przeznaczył na ten cel ze swojego budżetu w sumie ponad 57 mln zł, z czego w tym roku przekazanych zostanie blisko 30 mln zł.

Liczba wyświetleń: 312

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.