Aktualności

Na tenis do Sierpca

2019.11.18 10:00 , aktualizacja: 2019.11.18 11:26

Autor: oprac. Urszula Sabak-Gąska, Wprowadzenie: Urszula Sabak-Gąska

  • Program MIWIS to odpowiedź...
  • Miasto Sierpc, dzięki...
  • Realizacja inwestycji nie...

Sierpc może już zaoferować amatorom tenisa ziemnego korty z prawdziwego zdarzenia. Stało się to możliwe dzięki dofinansowaniu z Mazowieckiego Instrumentu Wsparcia Infrastruktury Sportowej Mazowsze, który stworzył samorząd województwa. W uroczystym otwarciu inwestycji wziął udział marszałek Adam Struzik.

 

Miasto Sierpc na budowę kortów tenisowych przy ul. Hermana uzyskało 96 tys. zł dofinansowania z programu MIWIS 2019.

 – Miło patrzeć na efekty naszych programów wsparcia. Dzięki środkom z budżetu Mazowsza samorządy realizują kolejne ważne dla mieszkańców inwestycje. Od dziś mieszkańcy Sierpca, a także goście, będą mogli grać w tenisa na komfortowej nawierzchni. Pomyślne wykonanie zadania nie byłoby możliwe bez owocnej współpracy z lokalnymi władzami samorządowymi – mówił marszałek Adam Struzik.

„Mazowiecki Instrument Wsparcia Infrastruktury Sportowej MAZOWSZE” to nazwa autorskiego programu, który Samorząd Województwa Mazowieckiego wdraża od 2018 r. To odpowiedź na zgłaszane przez mazowieckie gminy i powiaty zapotrzebowanie związane z ulepszaniem lub stworzeniem nowych obiektów. Spośród złożonych przez samorządy lokalne wniosków wybrano 69 do dofinansowania i na te inwestycje samorząd Mazowsza przeznaczył w 2018 r. prawie 10 mln zł wsparcia. Dzięki temu kilkadziesiąt obiektów zostało zmodernizowanych albo zorganizowanych od podstaw. W tym roku ruszyła druga edycja programu i uruchomionych zostało kolejne 10 mln zł.

 

W uroczystym otwarciu inwestycji uczestniczył także m.in. dyrektor płockiej delegatury UMWM Tomasz Kominek.

Liczba wyświetleń: 424

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.