Aktualności

Droga powiatowa Ciechanów–Opinogóra Górna–Długołęka otwarta

2019.11.18 11:15 , aktualizacja: 2019.11.28 13:08

Autor: Opr. WKZ, Wprowadzenie: Dorota Mądral

  • Zdjęcie przedstawia fragment wyremontowanej drogi Na przebudowę drogi...
  • Marszałek Adam Struzik stoi przed budynkiem w towarzystwie członków zespołu ludowego w strojach regionalnych Goście Muzeum Romantyzmu w...
  • Dwóch uczestników rajdu stoi przy zabytkowym samochodzie Uczestnicy rajdu...
  • Uczestnicy uroczystości siedzą w sali konferencyjnej podczas spotkania zorganizowanego z okazji otwarcia drogi W uroczystym otwarciu...
  • Marszałek Adam Struzik oraz starosta ciechanowski jadą zabytkowym samochodem Z okazji otwarcia...

Droga powiatowa 1237W Ciechanów–Opinogóra Górna–Długołęka już otwarta. Samorząd województwa przekazał na jej modernizację 4 mln zł. W uroczystości wziął udział marszałek Adam Struzik oraz starosta ciechanowski Joanna Potocka-Rak, a uczestnicy rajdu zabytkowych samochodów mieli już okazję przetestować nową nawierzchnię.

 

Wartość całej inwestycji wyniosła 12 mln zł. Przebudowany został 6,5-kilometrowy odcinek drogi łączącej Ciechanów z Opinogórą, znajdujący się blisko pętli miejskiej, dróg krajowych, wojewódzkich i powiatowych.

– Cieszę się, że wspólnymi siłami powiatu ciechanowskiego, Samorządu Województwa Mazowieckiego, Ciechanowa i Opinogóry Górnej za 12 mln zł zbudowaliśmy piękną drogę. Stanowi ona ważny szlak komunikacyjny dla Ciechanowa i dalej w kierunku Warszawy. Dzięki tej inwestycji poprawi się bezpieczeństwo wszystkich użytkowników drogi, a także zwiększy się komfort jazdy – mówi Adam Struzik, marszałek województwa.

 

Bezpieczniej dla podróżnych i mieszkańców

Umowa na realizację projektu „Przebudowa drogi powiatowej nr 1237W Ciechanów–Opinogóra Górna–Długołęka” została zawarta w ramach Mazowieckiego Instrumentu Wsparcia Dróg Lokalnych. W ramach inwestycji wzmocniono i poszerzono jezdnię do szerokości 6 m na odcinku o długości blisko 6,5 km, przebudowano skrzyżowania i zjazdy, wykonano odwodnienie drogi na odcinku ulicy Kąckiej w Ciechanowie, wybudowano chodniki o długości przeszło 900 mb, ścieżkę rowerową, ciąg pieszo–rowerowy. Przebudowany też został most na rzece Sona Zachodnia. Ponadto wprowadzono nową organizację ruchu wraz z oznakowaniem pionowym i poziomym. Na inwestycji skorzystają mieszkańcy, bo przy przebudowanej drodze znajdują się liczne tereny przewidziane pod zabudowę mieszkaniową wielorodzinną i jednorodzinną. To także dobra wiadomość dla gości Muzeum Romantyzmu w Opinogórze Górnej, którzy zyskali wygodny dojazd do placówki. Przebudowana droga stanowi ważny szlak komunikacyjny. Dzięki modernizacji drogi poprawił się dostęp do dróg gminnych, wojewódzkich i krajowych, a przebudowa mostu zwiększyła jego nośność i przepustowość. 

 

 

Liczba wyświetleń: 364

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.