Aktualności

Starostwo i Urząd Marszałkowski w jednym centrum administracyjnym

2019.11.20 13:20 , aktualizacja: 2019.11.20 15:46

Autor: Opr. na podst. mater. Biura Prasowego, Wprowadzenie: Jerzy Lipka-Wołowski

  • Pamiątkowe zdjęcie...
  • Nowoczesna, reprezentacyjna...
  • Samorządy powiatowy i...
  • Występuje starosta powiatu...
  • Występuje Waldemar...
  • Umowę z wykonawcą na...
  • Inwestycja budzi wielkie...

Nowoczesna, reprezentacyjna i energooszczędna – taka będzie nowa, wspólna siedziba starostwa i delegatury Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego w Ciechanowie. Starosta powiatu ciechanowskiego Joanna Potocka-Rak podpisała 20 listopada umowę z wykonawcą na opracowanie dokumentacji technicznej. W spotkaniu wziął udział Waldemar Kuliński, sekretarz województwa mazowieckiego, dyrektor urzędu marszałkowskiego.

 

– Nowa siedziba starostwa powiatowego i jednostek samorządu województwa to przede wszystkim duże usprawnienie dla mieszkańców Ciechanowa. Już niedługo będą oni mogli w jednym miejscu załatwić większość swoich spraw urzędowych. Dziś podpisaliśmy umowę z wykonawcą i od tej pory ma on 150 dni na przygotowanie dokumentacji technicznej. To przedsięwzięcie to także przykład dobrej współpracy między jednostkami samorząd terytorialnego – podkreśla Waldemar Kuliński sekretarz województwa mazowieckiego, dyrektor urzędu marszałkowskiego.

 

To już kolejny krok w procesie realizacji inwestycji, która przyczyni się do zlokalizowania starostwa powiatowego i instytucji samorządu województwa mazowieckiego w jednym centrum administracyjnym. Urząd marszałkowski zakłada zarazem, że znajdzie się tu przestrzeń dla wszystkich funkcjonujących w Ciechanowie instytucji samorządu województwa, a zatem delegatury urzędu marszałkowskiego, Mazowieckiej Jednostki Wdrażania Programów Unijnych, Mazowieckiego Biura Planowania Regionalnego, Biblioteki Pedagogicznej czy Wojewódzkiego Urzędu Pracy.

 

– To inwestycja w przyszłość, nie tylko dzięki nowoczesnej architekturze połączonej z doskonałą ergonomią i wykorzystaniem nowinek z zakresu racjonalnego zarządzania energią. Realizujemy tę inwestycję z myślą o naszych mieszkańcach, którzy będą mogli w jednym miejscu załatwić sprawy w instytucjach szczebla wojewódzkiego i powiatowego. To oczywiście ogromne wyzwanie organizacyjne dla starostwa powiatowego, które zobowiązało się do przeprowadzenia procesu inwestycyjnego, ale doskonała współpraca z Urzędem Marszałkowskim Województwa Mazowieckiego jest gwarantem sukcesu. Mam nadzieję, że zgodnie z przyjętym harmonogramem za trzy lata będziemy mogli otworzyć nową wspólną siedzibę jednostek Samorządu Województwa Mazowieckiego i powiatu ciechanowskiego – dodaje Joanna Potocka-Rak starosta powiatu ciechanowskiego.

 

Nowy budynek administracyjny będzie mieć kilka kondygnacji i zostanie połączony łącznikiem z istniejącym budynkiem starostwa. W efekcie nowe przestrzenie zyska również powiat, który planuje tu m.in. umieścić wszystkie wydziały starostwa. W gmachu znajdzie się też nowoczesna, multimedialna sala konferencyjna na około 200 osób, której od lat brakuje w Ciechanowie. Nowo powstały budynek będzie nie tylko estetyczną wizytówką Ciechanowa, ale także stanie się przykładem budynku ekologicznego i nowoczesnego pod względem zarządzania energią.

Liczba wyświetleń: 594

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.