Aktualności

Wsparcie dla OSP Rudnik Mały i OSP Leszczyny

2019.11.20 13:20 , aktualizacja: 2019.11.21 12:27

Autor: Rafał Bobrowski (OR), Wprowadzenie: Jerzy Lipka-Wołowski

  • Podziękowania od strażaków...
  • Specjalistyczny sprzęt...
  • Specjalistyczny sprzęt...
  • Strażacy z jednostki w...

Samorząd Mazowsza konsekwentnie udziela wsparcia jednostkom Ochotniczych Straży Pożarnych. Komplety ubrań bojowych otrzymali druhny i druhowie z OSP Rudnik Mały (pow. siedlecki) i OSP Leszczyny (pow. garwoliński). Strażaków odwiedziła członek zarządu województwa Janina Ewa Orzełowska.

 

Sprzęt sprawdzony w akcji

 

Dzięki otrzymanemu wsparciu jednostki OSP z Rudnika Małego i Leszczyn będą w stanie w pełni bezpiecznie przeprowadzać akcje gaśniczo-ratunkowe, nawet w niezwykle trudnych warunkach. Demonstracyjny pokaz możliwości nowego sprzętu odbył się w Rudniku, gdzie druhowie przeprowadzili symulację akcji gaśniczej. Wykorzystując nowe umundurowanie, ugasili pożar dawnego budynku mieszkalnego. Przygotowana specjalnie akcja, odbyła się z zachowaniem standardowych procedur bezpieczeństwa.

 

– Ten skuteczny pokaz uświadomił nam wszystkim, jak świetnie sprawdza się nowy sprzęt w warunkach, do jakich został przeznaczony. Specjalistyczny sprzęt, w który w ramach programu wsparcia wyposażamy coraz więcej jednostek na Mazowszu, umożliwia realizację zadań nawet w skrajnie trudnych warunkach, zapewniając strażakom poczucie bezpieczeństwa. Pomagając innym, druhny i druhowie mają pewność, że sami są należycie chronieni – podkreśliła członek zarządu Janina Ewa Orzełowska.

 

Komplety bojowego umundurowania odebrali także strażacy z jednostki OSP Leszczyny. Druhny i druhowie, w towarzystwie władz lokalnych, złożyli na ręce członka zarządu województwa Janiny Ewy Orzełowskiej podziękowania za wsparcie i pomoc samorządu Mazowsza.

Liczba wyświetleń: 208

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.