Aktualności
Kolejny etap projektu PL–BY–UA 2014–2020
2019.11.20 13:20 , aktualizacja: 2019.11.22 08:19
Autor: Rafał Bobrowski (OR), Wprowadzenie: Jerzy Lipka-Wołowski
- Podczas posiedzenia...
- W spotkaniu udział wzięli...
- Członek zarządu województwa...
- Członek zarządu województwa...
Podsumowanie zadań zrealizowanych w II i III kwartale 2019 r. było głównym tematem spotkania członków Komitetu Monitorującego projekt Polska–Białoruś–Ukraina 2014–2020, które odbyło się w Chodowie (gm. Siedlce). Samorząd Województwa Mazowieckiego reprezentowała członek zarządu Janina Ewa Orzełowska.
Kolejny etap prac
Komitet Monitorujący skoncentrował się na projekcie pt. „Transgraniczna trasa pielgrzymkowa jako instrument promocji wspólnego dziedzictwa kulturowego i historycznego na pograniczu polsko-ukraińskim”, przygotowywanego w ramach Programu Współpracy Transgranicznej PL–BY–UA 2014–2020. W obradach uczestniczyli m.in. sekretarz gminy Siedlce Dorota Dmowska-Paczuska, wójt gminy Paprotnia Leszek Trębicki, przedstawiciele parafii: Mokobody – ks. Jacek Nazaruk i Hołubla – ks. Tomasz Pycka.
Spotkanie było podsumowaniem prac wykonanych w II i III kwartale bieżącego roku przez stronę polską i ukraińską.
Rozmawiano także o tematyce konferencji „Współpraca dla rozwoju”, która ma odbyć się w dniach 9–10 grudnia we wsi Plavie na Ukrainie (Okręg Skolski, Obwód Lwowski). Wydarzenie będzie częścią obchodów Dnia Samorządności na Ukrainie.
– Program naszej współpracy zakłada tworzenie nowych możliwości wzajemnego przenikania się kultur trzech narodów. Tym razem skupiamy się na wątkach sakralnych, ale to tylko jeden z aspektów naszych działań. Ukształtowała nas wspólna historia, w efekcie której na pograniczu naszych krajów społeczności już na stałe się przemieszały. Dlatego tak ważne jest zacieśnianie wzajemnych relacji i budowanie więzi, które przyniosą wiele pozytywnych efektów – podkreślała członek zarządu województwa Janina Ewa Orzełowska.
Liczba wyświetleń: 368
powrótSzanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.