Aktualności

Szkoła w Rzewniu z nową pracownią językową i zapleczem sportowym

2019.11.22 13:30 , aktualizacja: 2019.11.22 15:54

Autor: Biuro Prasowe UMWM, Wprowadzenie: Urszula Sabak-Gąska

  • Nowoczesne sale pracowni...
  • Uczniowie ze szkoły...
  • W uroczystym otwarciu...

Nowoczesna pracownia językowa i wyremontowana sala gimnastyczna – to wszystko zyskali uczniowie ze szkoły podstawowej w Rzewniu (pow. makowski) dzięki wsparciu z budżetu Samorządu Województwa Mazowieckiego w wysokości 161 tys. zł. W uroczystym otwarciu inwestycji udział wzięli marszałek Adam Struzik oraz wicemarszałek Wiesław Raboszuk.

 

– Cieszę się, że gmina Rzewnie skorzystała z naszych autorskich programów dofinansowania pracowni informatycznych i językowych oraz instrumentu wsparcia infrastruktury sportowej. Dzięki temu uczniowie ze szkoły podstawowej w Rzewniu mają teraz zapewnione doskonałe warunki nauki języków oraz uprawiania sportu  – mówił marszałek Adam Struzik.

 

W nowej pracowni językowej jest 21 stanowisk komputerowych. Zakupiono też biurka i krzesła oraz zmodernizowano sieć LAN. Wyremontowana sala gimnastyczna ma także potrzebne zaplecze sportowe.

 

– Nowoczesne sale pracowni językowej i sali gimnastycznej to nie tylko zachęta dla uczniów do nauki i uprawiania sportu, ale też komfort pracy nauczycieli. Nauka języków obcych i umiejętność korzystania ze współczesnych technologii są niezwykle ważne w edukacji dzieci i młodzieży. Stworzyliśmy te programy, by ułatwić młodym Mazowszanom przyswajanie wiedzy – dodał wicemarszałek Wiesław Raboszuk.

 

Gmina Rzewnie otrzymała od Samorządu Województwa Mazowieckiego dofinansowanie w wysokości 47 tys. zł z Mazowieckiego Programu Dofinansowania Pracowni Informatycznych i Językowych oraz 114 tys. zł z Mazowieckiego Instrumentu Wsparcia Infrastruktury Sportowej MAZOWSZE 2019.

 

W ramach tych programów gminy i powiaty otrzymały wsparcie na modernizacj i tworzenie nowych pracowni informatycznych i językowych, zakup sprzętu komputerowego czy oprogramowania, a także na remont lub wybudowanie nowych obiektów sportowych. Samorząd Mazowsza przeznaczył na Mazowiecki Program Dofinansowania Pracowni Informatycznych i Językowych w sumie 11 mln zł, a na Mazowiecki Instrument Wsparcia Infrastruktury Sportowej MAZOWSZE 2019 – 10 mln zł.

 

Liczba wyświetleń: 393

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.