Aktualności

Nowe inwestycje w Pilawie ze wsparciem samorządu Mazowsza

2019.11.25 13:00 , aktualizacja: 2019.11.26 07:47

Autor: Rafał Bobrowski (OR), Wprowadzenie: Jerzy Lipka-Wołowski

  • Nowoczesne autobusy ułatwią...
  • W uroczystościach udział...
  • Ulice Różana i Wrzosowa na...
  • Uroczyste otwarcie...

Zakup dwóch nowoczesnych autobusów dla komunikacji gminy i powiatu oraz modernizacja dwóch osiedlowych ulic – to najnowsze inwestycje w Pilawie, zrealizowane dzięki wsparciu z budżetu Mazowsza. W uroczystościach związanych z zakończeniem projektów uczestniczyła członek zarządu województwa Janina Ewa Orzełowska.

 

Wygodna komunikacja

 

Autobusy zakupione zostały w ramach programu RPO prowadzonego przez Mazowiecką Jednostką Wdrażania Programów Unijnych. Projekt „Rozwój mobilności miejskiej poprzez budowę centrum przesiadkowego przy Dworcu PKP w Pilawie” samorząd województwa dofinansował kwotą 2 mln zł, a łączna wartość inwestycji wyniosła nieco ponad 3 mln zł. Nowoczesne autobusy umożliwią mieszkańcom poruszanie się po terenie gminy oraz powiatu w komfortowych warunkach.

 

Bezpiecznie i ekologicznie

 

Modernizacja ulic Różanej i Wrzosowej na osiedlu Wrzosowa w Pilawie to projekt zrealizowany w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014–2020. Całość inwestycji to koszt ponad 1 mln zł, wsparcie samorządu Mazowsza wyniosło ponad 670 tys. zł. Położenie nowego asfaltu i budowa chodników to przede wszystkim inwestycja w bezpieczeństwo mieszkańców – zarówno pieszych, jak i zmotoryzowanych. Ponadto – dzięki wsparciu z programu „Mazowieckiego Instrumentu Wsparcia Ochrony Jakości Powietrza MAZOWSZE 2019” – w ciągu zmodernizowanych ulic zasadzone zostały nowe drzewa i krzewy. Samorząd województwa dofinansował projekt kwotą ponad 52 tys. zł.

 

– Te trzy projekty zostały bardzo dobrze przygotowane pod względem merytorycznym. Doceniając starania władz miasta i gminy Pilawa o poprawę warunków życia mieszkańców, zarząd województwa postanowił o udzieleniu dofinansowania w kwocie ponad 2,7 mln zł. Konsekwentnie wspieramy dążenia lokalnych samorządów, by mieszkańcom żyło się bezpieczniej i w godnych warunkach – podkreśliła Janina Ewa Orzełowska.

Liczba wyświetleń: 286

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.