Aktualności

Koncert religijno-patriotyczny w Wołyńcach

2019.11.25 10:40 , aktualizacja: 2019.11.25 15:52

Autor: Rafał Bobrowski (OR), Wprowadzenie: Jerzy Lipka-Wołowski

  • W skład zespołu „Guadelupe”...
  • Koncertowi przysłuchiwało...
  • Wśród zaproszonych gości...
  • Zespół został bardzo ciepło...

W Wołyńcach (pow. siedlecki) w miejscowym kościele świętego Józefa Robotnika odbył się koncert uwielbienia w wykonaniu zespołu muzycznego „Guadalupe”. Koncert poprzedzony został Mszą Św. sprawowaną przez proboszcza ks. Jacka Muchę.

 

Koncert religijno-patriotyczny

 

Koncert odbył się w ramach uczczenia rocznicy 40-lecia pierwszej pielgrzymki papieża Jana Pawła II do Polski oraz 20-lecia Jego wizyty w Siedlcach. Kościół w Wołyńcach jest miejscem szczególnie związanym z papieżem – Polakiem, gdyż powstał jako wotum wdzięczności za wybór kardynała Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową.

 

– Dzisiejszy koncert był niezwykły. Modlitwa połączona z tak wspaniałym wykonaniem pieśni, pozwala na chwilę refleksji i wyciszenia. Państwa talent jest niepodważalny. Bardzo się cieszę, że możemy gościć Was w tym pięknym kościele, który powstał jako dar z okazji wyboru naszego wspaniałego papieża – podkreślała członek zarządu województwa Janina Ewa Orzełowska.

 

Polski zespół o egzotycznej nazwie

 

Zespół „Guadalupe”, mimo egzotycznej nazwy, pochodzi z Polski. Działa od 2013 w Lublinie. Jego nazwa wywodzi się z organizowanych tam spotkań skupionych wokół Matki Bożej z Guadalupe, patronki życia.

 

W koncercie uczestniczyli m.in. mieszkańcy Wołyniec i okolicznych miejscowości, przedstawiciele władz lokalnych i samorządowych, w tym wójt Gminy Siedlce Henryk Brodowski.

 

Współorganizatorami wydarzenia byli: Samorząd Województwa Mazowieckiego, wójt Gminy Siedlce, parafia św. Józefa Robotnika w Wołyńcach oraz Gminny Ośrodek Kultury w Siedlcach z siedzibą w Chodowie.

Liczba wyświetleń: 152

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.