Aktualności

OSP Miedzna z nowym wozem

2019.11.25 13:25 , aktualizacja: 2019.11.26 13:11

Autor: Rafał Bobrowski (OR), Wprowadzenie: Urszula Sabak-Gąska

  • Nowoczesny wóz został...
  • Obecna na uroczystościach...
  • Zakup nowego samochodu był...
  • W oficjalnych...
  • Wydarzenie to było...

Strażacy z jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Miedznie (pow. węgrowski) otrzymali do użytku nowy wóz ratowniczo-gaśniczy, współfinansowany m.in. ze środków samorządu województwa. W uroczystości przekazania sprzętu udział wzięła członek zarządu województwa mazowieckiego Janina Ewa Orzełowska.

 

Dofinansowanie zakupu nowoczesnego wozu, który posłuży jednostce podczas akcji ratunkowo-gaśniczych, to kolejna forma wsparcia, na jaką mogą liczyć druhowie z mazowieckich jednostek OSP. Samochód został dofinansowany dzięki współpracy samorządu gminy Miedzna z takimi instytucjami jak: Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego, MSWiA, NFOŚiGW, WFOŚiGW oraz Lasy Państwowe. Auto wraz z wyposażeniem kosztowało 780 tys zł. Samorząd województwa wsparł ten zakup kwotą w wysokości 100 tysięcy złotych. Samochód oficjalnie odebrał komendant OSP Miedzna.

 

W wydarzeniu tym udział wzięli nie tylko druhowie i mieszkańcy, ale też przedstawiciele władz państwowych oraz samorządowych.

– Dzisiejsze spotkanie to kolejny etap realizacji samorządowego programu wsparcia, którego zadaniem jest doposażenie i poprawa komfortu pracy jednostek OSP w naszym województwie. Teraz druhowie z OSP z Miedznej będą mogli sprawniej i bezpieczniej wykonywać swoje obowiązki. Te inwestycje to nie tylko bezpośrednie wsparcie dla strażaków, ale także troska o dobro i bezpieczeństwo mieszkańców – podkreślała członek zarządu województwa Janina Ewa Orzełowska.

 

Liczba wyświetleń: 325

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.