Aktualności

700 tys. zł od samorządu województwa na drogi w powiecie płockim

2019.11.29 13:00 , aktualizacja: 2019.11.29 13:21

Autor: Biuro Prasowe UMWM, Wprowadzenie: Urszula Sabak-Gąska

  • Budowa łącznika do...
  • W Nowym Duninowie dodatkowe...
  • Samorząd województwa...

Dzięki wsparciu z budżetu Mazowsza samorządy z powiatu płockiego przebudują i wyremontują dwie drogi. Projekty dotyczą budowy łącznika obwodnicy Gąbina z obecnym przebiegiem drogi wojewódzkiej nr 577 oraz modernizacji ul. Parcelowej  w Nowym Duninowie. W sumie na te zadania samorząd Mazowsza przeznaczył ponad 700 tys. zł. Umowy z beneficjentami podpisał marszałek Adam Struzik.

 

Gminy Gąbin i Nowy Duninów otrzymały od samorządu Mazowsza dofinansowanie w ramach Instrumentu zadań ważnych dla równomiernego rozwoju województwa mazowieckiego. Program ten przeznaczony jest dla gmin i powiatów, które starają się o wsparcie na realizację zadań wieloletnich, drogi powiatowe i gminne, edukację oraz kulturę. Samorząd Mazowsza przeznaczył na ten cel ze swojego budżetu w sumie ponad 57 mln zł, z czego w tym roku przekaże blisko 30 mln zł.

– Mazowsze to największy region w kraju, jeden z najszybciej rozwijających się, ale niestety też bardzo pod względem rozwoju zróżnicowany, dlatego tak ważne jest prowadzenie polityki regionalnej w taki sposób, aby te różnice były coraz mniejsze. Nasz program to umożliwia – podkreśla marszałek Adam Struzik.

 

Budowa łącznika obwodnicy Gąbina

Łącznik jest kluczowym elementem budowanej obwodnicy Gąbina, skracającym dojazd z przebudowanej drogi wojewódzkiej 577 do centrum miasta. Realizacja tego zadania pozwoli na uniknięcie paraliżu komunikacyjnego. Planowana inwestycja połączy obecny przebieg drogi wojewódzkiej 577 w ulicy Rogatki Gostynińskie w Gąbinie z nowym przebiegiem drogi 577 – obwodnicy Gąbina. Samorząd województwa dofinansował budowę łącznika kwotą 420 tys. zł (całkowity koszt to prawie 977 tys. zł).

 

Obwodnica Gąbina to jeden z większych projektów realizowanych na terenie powiatu płockiego z udziałem środków unijnych. Wartość inwestycji to 50 mln zł, z czego dofinansowanie wynosi 45 mln zł, a środki z budżetu Mazowsza 5 mln zł.

 

Modernizacja drogi w Nowym Duninowie

W Nowym Duninowie dodatkowe fundusze pozwolą na przeprowadzenie drugiego etapu prac na ulicy Parcelowej. Odcinek drogi zaplanowanej do przebudowy to jedyna możliwość dojazdu dla okolicznych mieszkańców. Droga ma nawierzchnię nieutwardzoną gruntową, która wymaga ciągłych napraw. Sytuacja ta powoduje okresowo utrudnienia w dojazdach nie tylko do okolicznych posesji, ale również ogranicza dojazd służb ratunkowych. Inwestycja będzie polegała na przebudowie drogi na długości 290 m. Na ulicy pojawią się: pobocze i zjazdy z kamienia tłuczonego, oznakowanie pionowe oraz rów odwadniający. Samorząd Mazowsza dofinansuje zadanie kwotą 282 tys. zł (koszt całkowity to 470 tys. zł).

 

 

Liczba wyświetleń: 282

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.